Václav Sochor přestoupil do PR agentury Bison & Rose | E15.cz

Václav Sochor přestoupil do PR agentury Bison & Rose

Václav Sochor
Václav Sochor
• 

rap

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Bývalý šéfredaktor odborného týdeníku Marketing & Media Václav Sochor začal pracovat jako konzultant pro PR společnost Bison & Rose. Odpovědný je zejména za koordinaci mediálních výstupů a komunikaci agentury s médii. Věnovat se má i speciálním projektům agentury.

„Václav strávil uplynulých dvacet let v elektronických i tištěných médiích. Detailně zná fungování, každodenní provoz, plánování a priority veřejnoprávních i komerčních sdělovacích prostředků. Ví, jak novináři v konkrétních médiích pracují, jaké informace a v jaké podobě chtějí,“ uvedl Vladimír Bystrov, partner Bison & Rose.

Václav Sochor (*1973) vystudoval politologii na Fakultě sociálních věd Karlovy univerzity. Od roku 1994 pracoval v redakci zahraničního zpravodajství nově vzniklé televize Nova, dalších 11 let strávil v BBC v Londýně (1996-2000) a v Praze (2001-2006) jako redaktor a moderátor. Po návratu do Prahy také vedl časopisy Barlife a TravelFocus a podílel se na tvorbě obsahu řady B2B a klientských titulů. V letech 2007-2009 byl šéfredaktorem odborného týdeníku Strategie. V té době rovněž uváděl autorský magazín Z1 Marketing v televizi Z1 a moderoval pořad Média a svět v ČT. Od roku 2010 pracoval v Českém rozhlase, kde v letech 2011-2013 vedl zpravodajskou stanici Rádio Česko. V posledním roce působil jako publisher B2B titulů a šéfredaktor týdeníku Marketing & Media ve vydavatelství Economia. Václav je spoluautorem osnov průřezového předmětu Média a medializace pro základní a střední školy, spolupracuje jako lektor s Aspen Institutem, VŠFS a VOŠP.

Autor: rap

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah