Výzkum Digimonitor: více než polovina Čechů využívá televizní archivy | E15.cz

Výzkum Digimonitor: více než polovina Čechů využívá televizní archivy

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: Euro Tomas Novak

rap

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Více než polovina Čechů využívá možnost sledovat své oblíbené pořady v televizních archivech. Zatím ale spíše jen tehdy, pokud je tato služba zdarma. Placené služby doposud využívá pouze 14,7 procent dotazovaných, jak vyplynulo z nezávislého průzkumu Digimonitor.

Z televizních archivů sleduje pořady okolo 54 % dotazovaných. V rámci online archivu by dotazovaní chtěli mít přístup hlavně k dokumentům o přírodě a také českým filmům a seriálům, shodně by si je přehrávalo 72 % respondentů.

Většina Čechů preferuje přístup do online archivů zdarma (74,3 %). Ochotu platit poplatky kvůli sledování 1 - 2 typů pořadů projevilo jen 16,8 % dotazovaných, 9 % je ochotno platit za přístup k více typům pořadů. Sledování zdarma upřednostňují spíše ženy. Již nyní si přístup do TV archivu hradí 14,7 % dotazovaných. Z nich 7,8 % využívá paušální poplatek, 6,9 % hradí jednorázové poplatky. Do pěti let je 40 % dotazovaných připraveno investovat do televize, která umožní připojení k internetu, a tím i sledování online TV archivu přímo na obrazovce.

Celkem 22,8 % respondentů plánuje dokonce uskutečnit tuto koupi v horizontu maximálně 2 let, 17,8 % uvedlo rozmezí 3 - 5 let. Podle Českých radiokomunikací se odhaduje, že české vysílací společnosti budou v roce 2020 generovat až 15 % svých celkových příjmů z různých forem online vysílání.

Autor: rap

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah