Nestlé urovnala cenový spor s evropskými obchodníky | E15.cz

Vše o miliardářích

Vše o miliardářích Vstoupit do speciálu

Bojkot Nestlé končí. Dohodlo se s řetězci

ČTK

Švýcarská potravinářská skupina Nestlé se dohodla s evropskými maloobchodními prodejci na urovnání měsíce trvajícího sporu kolem stanovování cen a obchodních podmínek. Prodejci, kteří jsou součástí evropské maloobchodní aliance AgeCore, jako je například německá Edeka a švýcarský Coop, díky dohodě zruší bojkot zboží Nestlé.

Mluvčí Edeky dohodu o urovnání sporu potvrdil, upozornil však, že podrobnosti dohody jsou tajné. "Vracíme se k normálnímu provozu s Nestlé," dodal. Také řetězec Coop uvedl, že výrobky Nestlé v příštích dnech vrátí do regálů, uvedla agentura Reuters.

Skupina AgeCore zastupuje šest evropských maloobchodních prodejců. Nestlé je největším výrobcem balených potravin na světě. Mezi její produkty patří například káva Nescafé, čokoládové tyčinky Kit Kat, cereálie Nesquik nebo kořenicí směsi Maggi.

Plzeňský Prazdroj chystá pivní rošádu

Spor je další signálem napětí mezi evropskými prodejci a dodavateli v době, kdy přibývá konkurence internetových prodejců. Nestlé minulý rok zaznamenala nejslabší růst tržeb za nejméně dvě desetiletí.

To vyvolalo tlak akcionářů, aby firma udělala něco, co by jí zvýšilo příjmy a ziskovou marži. V prvním čtvrtletí ale růst tržeb zajistil téměř výhradně vyšší objem prodeje, což ukazuje, jak těžké je pro firmy zvyšovat v konkurenčním maloobchodním prostředí ceny.

Rakovinotvorné hranolky nebo chleba? Potravináři musejí vyrábět zdravěji
Prodavačům výrazně zvýší nástupní mzdy i Kaufland
Ceny bytů jsou tikající sociální bomba, varuje ekonomka Švihlíková. Politici prý selhali
Šnobr investuje v České Kanadě. V bývalém areálu Pohraniční stráže vznikne hotel

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!