Kaufland zvýší mzdy o dvacet šest procent | E15.cz

Prodavačům výrazně zvýší nástupní mzdy i Kaufland

Kaufland
Kaufland
• 
ZDROJ: profimedia

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Obchodní řetězec Kaufland zvýší od června mzdy zaměstnancům na provozních pozicích v prodejnách o 26 procent. Minimální nástupní plat na nejnižší pozici asistenta prodeje na plný úvazek bude činit 24 tisíc korun hrubého. V Praze bude minimální výdělek na plný úvazek po zkušební době 26 tisíc korun. Firma to dnes uvedla v tiskové zprávě.

Průměrná mzda v Česku loni stoupla o sedm procent na 29 504 korun. Od loňska se tempo růstu platů v tuzemských obchodech výrazně zrychlilo, mzdy navýšila většina velkých obchodních řetězců, některé i vícekrát. Nutí je k tomu nedostatek provozních pracovníků či snaha udržet si ty stávající.

"Chceme být i nadále atraktivním zaměstnavatelem. Nabízíme celou škálu pracovních úvazků od celodenních, osmihodinových, přes různé formy kratších úvazků až po brigádnické dohody. Tuto flexibilitu považujeme za velmi důležitou, zvláště v současné složité situaci na trhu práce," uvedla mluvčí Kauflandu Renata Maierl.

V poslední době oznámila navýšení mezd řada řetězců. Diskonty Lidl, které jsou stejně jako Kaufland součástí německé obchodní skupiny Schwarz, zvýšily od března nástupní mzdu pokladních a prodavaček o pětinu na 28 tisíc korun, v Praze pak na 29 tisíc korun. Stejným tempem se zvýší platy současných zaměstnanců.

Také diskonty Penny Market zvýšily od 1. března mzdy. Pokladní, zaměstnanci centrály a další pracovníci si polepšili v průměru o sedm procent.

Nástupní mzda na pozici pokladní - prodavač se na plný úvazek se pohybuje mezi 18 tisíc korun a 21 tisíc korun podle regionu. Albert za uplynulých 12 měsíců navýšil mzdy provozním zaměstnancům v prodejnách o 32,5 procenta. Naposledy v lednu o 19 procent.

V českém maloobchodu je v odborech pět až sedm procent zaměstnanců. Podle odhadu odborů pracuje v maloobchodu a velkoobchodu v ČR 180 tisíc lidí. Podle údajů portálu Platy.cz se průměrný plat prodavače letos zvýšil na 17 262 korun.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah