Kaufland zvýší mzdy o dvacet šest procent | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Prodavačům výrazně zvýší nástupní mzdy i Kaufland

Prodavačům výrazně zvýší nástupní mzdy i Kaufland
Kaufland
• 
ZDROJ: profimedia

ČTK

Obchodní řetězec Kaufland zvýší od června mzdy zaměstnancům na provozních pozicích v prodejnách o 26 procent. Minimální nástupní plat na nejnižší pozici asistenta prodeje na plný úvazek bude činit 24 tisíc korun hrubého. V Praze bude minimální výdělek na plný úvazek po zkušební době 26 tisíc korun. Firma to dnes uvedla v tiskové zprávě.

Průměrná mzda v Česku loni stoupla o sedm procent na 29 504 korun. Od loňska se tempo růstu platů v tuzemských obchodech výrazně zrychlilo, mzdy navýšila většina velkých obchodních řetězců, některé i vícekrát. Nutí je k tomu nedostatek provozních pracovníků či snaha udržet si ty stávající.

"Chceme být i nadále atraktivním zaměstnavatelem. Nabízíme celou škálu pracovních úvazků od celodenních, osmihodinových, přes různé formy kratších úvazků až po brigádnické dohody. Tuto flexibilitu považujeme za velmi důležitou, zvláště v současné složité situaci na trhu práce," uvedla mluvčí Kauflandu Renata Maierl.

Ceny bytů jsou tikající sociální bomba, varuje ekonomka Švihlíková. Politici prý selhali

V poslední době oznámila navýšení mezd řada řetězců. Diskonty Lidl, které jsou stejně jako Kaufland součástí německé obchodní skupiny Schwarz, zvýšily od března nástupní mzdu pokladních a prodavaček o pětinu na 28 tisíc korun, v Praze pak na 29 tisíc korun. Stejným tempem se zvýší platy současných zaměstnanců.

Také diskonty Penny Market zvýšily od 1. března mzdy. Pokladní, zaměstnanci centrály a další pracovníci si polepšili v průměru o sedm procent.

Penta bude muset na východě Slovenska lovit doktory na více než dvě stě tisíc měsíčně

Nástupní mzda na pozici pokladní - prodavač se na plný úvazek se pohybuje mezi 18 tisíc korun a 21 tisíc korun podle regionu. Albert za uplynulých 12 měsíců navýšil mzdy provozním zaměstnancům v prodejnách o 32,5 procenta. Naposledy v lednu o 19 procent.

V českém maloobchodu je v odborech pět až sedm procent zaměstnanců. Podle odhadu odborů pracuje v maloobchodu a velkoobchodu v ČR 180 tisíc lidí. Podle údajů portálu Platy.cz se průměrný plat prodavače letos zvýšil na 17 262 korun.

Středula: Řada firem může v Česku platit mzdy jako Škodovka
Levná práce v Česku? Na německé mzdy české firmy nevydělají
BILANCE: Dvě dekády bydlení v Praze vyjdou s hypotékou stále o miliony levněji než nájem
Lidl vykázal rekordní zisk, v tržbách dohnal Tesco
Sainsbury's se chce spojit s konkurentem. Vznikne tak největší britský řetězec supermarketů
Kauflandu klesly tržby i zisk
Přechod na vegetariánství může zabránit až třetině předčasných úmrtí, naznačuje studie

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!