Milek nařídil audit pozemkového úřadu. Jeho šéfka prý přeceňuje svou funkci | E15.cz

Milek nařídil audit pozemkového úřadu. Jeho šéfka prý přeceňuje svou funkci

Barbora Pánková

Barbora Pánková

Ministr zemědělství v demisi Jiří Milek (za ANO) nařídil ve středu audit Státního pozemkového úřadu. Milek to udělal v návaznosti na oznámení jeho šéfky Svatavy Maradové, která chce ve funkci skončit. Ministerstvo to uvedlo v tiskové zprávě. 

Ministr v demisi Milek zdůvodnil kontrolu hospodaření Státního pozemkového úřadu tím, že chce po oznámení rezignace jeho ředitelky Maradové získat reálný obraz o fungování úřadu a její chování označil za nestandardní. 

Zároveň odmítl argumentaci Maradové, podle které její odchod pomůže vyjednávání o nové vládě. "Státní pozemkový úřad je apolitický úřad. Paní ředitelka svou pozici v této souvislosti přeceňuje," uvedl Milek.

"Sama nejlépe ví, že naše debata o jejím výkonu funkce se týkala výhradně jejího profesního působení," dodal. S řediteli podřízených organizací ministr jednal po nástupu do funkce.

Maradová končí v čele Státního pozemkového úřadu. Přispěje to k jednání o vládě, tvrdí

Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) ve středu naznačil, že za koncem Maradové může být financování úřadu. "Doufejme, že to financování bylo v pořádku, já mám značné signály, že nebylo," poznamenal premiér. 

Oznámení Maradové komentoval v úterý bývalý ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL), podle kterého chce ANO zpolitizovat státní správu. "Hnutí ANO má velký zájem v tom, aby ve Státním pozemkovém úřadu seděl člověk, který bude vycházet vstříc některým lobbistickým zájmům," uvedl Jurečka pro deník E15.

ANO jde vstříc lobbistickým zájmům, říká ke konci šéfky pozemkového úřadu Jurečka

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!