Odbyt Coca-Coly se v dubnu propadl o čtvrtinu | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Odbyt Coca-Coly se v dubnu propadl o čtvrtinu

ČTK, fry

Koronavirová krize dopadla i na největšího světového výrobce nealkoholických nápoju. Americká společnost Coca-Cola sice uvedla, že meziročně v prvním čtvrtletí roku zvýšila svůj čistý zisk o 65 procent. A to na 2,8 miliardy dolarů, tedy asi 71 miliard korun. Zároveň ale firma upozornila, že v dubnu už registruje výrazný pokles odbytu. A to až o 25 procent.

„Definitivní dopad (koronavirové krize) na druhé čtvrtletí a na celý rok 2020 teď není znám, bude ale značný“ uvedla společnost. Výsledky podle ní budou silně záviset na době trvání opatření proti šíření koronaviru, a také na rychlosti oživení širší ekonomiky.

Pandemie způsobená koronavirem vedla mimo jiné k uzavírání restaurací, které se výrazně podílejí na celkových příjmech Coca-Coly. Kvůli koronaviru byla rovněž odložena řada koncertů a sportovních akcí, včetně letních olympijských her v Tokiu, které Coca-Cola sponzoruje, upozornila agentura Reuters.

Celosvětový objem prodeje společnosti Coca-Cola od začátku dubna zatím klesl zhruba o 25 procent. Výhled na další období poskytl management firmy při oznamování výsledků za první kvartál roku. 

Boj o „záchranu“ piva nabírá obrátky. Do akcí na podporu pivovarů a hospod se zapojily tisíce lidí

Bez zahrnutí jednorázových položek vydělala Coca-Cola v prvním čtvrtletí 51 centů na akcii. Zisk tak překonal očekávání analytiků, kteří jej podle průzkumu společnosti FactSet odhadovali na 44 centů na akcii. Čisté tržby se ve čtvrtletí snížily o procento na 8,6 miliardy dolarů (asi 218 miliard korun), zatímco analytici očekávali pokles na 8,3 miliardy dolarů.

Akcie, měny & názory Petra Bárteka: Černý nápojářský kůň

Německo v souvislostech: Adidas se kaje. Zklamali jsme vás, nájmy už platit budeme

Autor: ČTK, fry
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!