PPF Telco, která je hlavním akcionářem O2, obdržela souhlas ČNB k výkupu minoritních akcionářů | e15.cz

PPF Telco obdržela souhlas ČNB k výkupu minoritních akcionářů své firmy O2

O2 Czech Republic, ilustrační foto
O2 Czech Republic, ilustrační foto
• 
ZDROJ: ČTK

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Skupina PPF Telco, která je s více než 90 procenty hlavním akcionářem O2 Czech Republic, obdržela předchozí souhlas ČNB se zahájením procesu výkupu minoritních akcionářů. Výkupní cena bude 270 korun na akcii. Odkup bude realizovaný prostřednictvím PPF banky a měl by být dokončený zhruba do poloviny příštího roku. PPF to uvedla v tiskové zprávě.

Skupina PPF plánuje po nabytí 100 procent akcií O2 společnost plně integrovat do své telekomunikační divize PPF Telecom Group a využít všech synergií. Součástí PPF Telecom Group jsou mobilní operátoři působící pod značkou Telenor v Maďarsku, Bulharsku a Srbsku, a také infrastrukturní společnosti CETIN Group, které působí ve stejných zemích i v ČR.

Video se připravuje ...
Třicet let existence společnosti PPF

"Cílem začlenění operátora O2 CR je konsolidace, respektive posílení pozice PPF Telecom Group na poli telekomunikačních služeb a infrastruktury ve střední a jihovýchodní Evropě. Tento krok přinese ve výsledku nejen zkvalitnění služeb zákazníkům, ale také zjednodušení a optimalizaci ekonomických procesů ve společnosti PPF Telecom Group. To jí umožní obstát ve stále se zvětšující konkurenci na trhu," uvedl mluvčí PPF Leoš Rousek. O2 Czech Republic a její dceřiná společnost O2 Slovakia budou i nadále v ČR a na Slovensku působit pod značkou O2.

Podle portfolio manažera společnosti Cyrrus Tomášd Pfeilera cena odkupu splňuje všechny zákonné požadavky, takže ji z čistě právního hlediska je možné označit za adekvátní. "Na druhou stranu titul ve svých portfoliích drží dlouhodobě řada drobných investorů i fondů kvůli stabilním dividendám. Tito investoři by rádi ve své držbě pokračovali. Aby je PPF za tento nucený prodej kompenzovala, bylo by férové, aby nabídla vyšší cenu. Odchod O2 taktéž není pozitivní z pohledu reputace pražské burzy. Z té v letošním roce odejde více titulů, což tuzemský burzovní parket činí méně atraktivní v očích emitentů nebo zahraničních investorů," dodal.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newslettery