Pražská plynárenská zdraží od listopadu téměř o 25 procent | e15.cz

Pražská plynárenská zdraží od listopadu téměř o 25 procent

Pražská plynárenská.
Pražská plynárenská.
• 
ZDROJ: Blesk:PETR NOVOTNY CZECH NEWS CENTER

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Pražská plynárenská od 1. listopadu zdraží u části svých zákazníků plyn v průměru o 24,6 procenta. Zvýšení cen se nedotkne klientů se zafixovanými cenami, naopak s ním musí počítat domácnosti a maloodběratelé, kteří nyní využívají základní ceník Standard. Firma zdražení odůvodnila nepříznivou situací na trhu. V tiskové zprávě to dnes uvedl mluvčí firmy Miroslav Vránek.

Podle firmy ,,nepříznivý a turbulentní vývoj na velkoobchodních trzích" nemá v posledních letech obdobu a cena zemního plynu za poslední rok vzrostla několikanásobně. ,,Pražská plynárenská se i přes zmíněný průběžný nepřetržitý růst cen zemního plynu po celý letošní rok snažila nepřenášet důsledky této situace na své zákazníky. To je však za současného stavu dlouhodobě neudržitelné," uvedl mluvčí.

Pražská plynárenská dlouhodobě patří mezi největší tuzemské dodavatele energií. Plynem a elektřinou zásobuje asi 425 tisíc odběrných míst. Jediným akcionářem společnosti je Pražská plynárenská Holding, ovládaná hlavním městem Prahou.

Video se připravuje ...
Proč rostou ceny energií? 

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newslettery