Apple ukázal HomePod, první nový produkt za několik let | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Apple ukázal HomePod, první nový produkt za několik let

ČTK

Americká technologická firma Apple představila domácí chytrý reproduktor HomePod, který pomocí hlasových příkazů umí přehrávat hudbu a pomáhá řídit domácnost. Pro firmu je to první nový produkt za několik let, i když na trhu jsou již podobné, konkurenční přístroje, jako Amazon Echo a Google Home

Přístroj se aktivuje hlasem a je schopen reagovat na žádosti o informace a pomoc kolem domácnosti. Přístroj by měl být k dispozici od prosince v USA, Británii a Austrálii za cenu kolem 350 USD (8200 korun). To je zhruba dvojnásobek ve srovnání s konkurencí.

Přístroj Echo byl uveden na trh v roce 2015 a Google Home loni. Podle výzkumné společnosti eMarketers více než 35 milionů lidí v USA by mělo v letošním roce použít hlasem aktivovaný reproduktor nejméně jednou měsíčně. To je více než dvojnásobek ve srovnání s odhadem v loňském roce.

Letitý spor mezi Applem a Nokií je zažehnán, firmy začnou spolupracovat

Apple naposledy představil nový přístroj v září 2014. Tehdy to byly chytré hodinky Apple Watch.

Apple rovněž uvedl, že jeho počítače Mac budou nově kompatibilní s virtuální realitou a dostanou lepší obrazovku a grafické schopnosti. Nicméně Apple přichází do této oblasti relativně pozdě. Systémy zaměřené na virtuální realitu již mají Samsung, Google, Facebook, HTC a Sony.

Podívejte se, co představil Apple na konference v San Jose:
Představení Apple HomePod

Virtuální realita je již celá desetiletí označována za příští velkou věc. Zatím je však o ní spíše než mezi běžnými denními uživateli vysoký zájem mezi hráči, vývojáři a výrobci hardwaru.

Českým facebookem se valila fotomontáž s „invazí uprchlíků“. O šíření poplašné zprávy však nejde

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!