Audi bude v Německu masivně propouštět. Do roku 2025 zruší 9,5 tisíce pracovních míst | E15.cz

Audi bude v Německu masivně propouštět. Do roku 2025 zruší 9,5 tisíce pracovních míst

ČTK, sou

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Automobilka Audi v Německu do roku 2025 zruší na 9500 pracovních míst. Chce ušetřit miliardy eur a přizpůsobit výrobu éře elektromobilů. V oblasti elektromobility a digitalizace proto naopak dalších dva tisíce pozic vytvoří. 

Díky restrukturalizaci by dceřiná společnost koncernu Volkswagen, kterému patří i česká Škoda Auto, chtěla ušetřit šest miliard eur (153 miliard korun). Provozní marže by tak měla zůstat v rozmezí devět až 11 procent.

Některých luxusních automobilů Audi se dotkl dieselový skandál z toku 2015, v jehož ohnisku se ocitl mateřský Volkswagen. Od té doby firma výrazně zaostává za svými konkurenty Daimlerem a BMW. Náklady na urovnání skandálu se vyšplhaly na miliardy eur.

Přestože se ve společnosti v uplynulých sedmi letech vystřídalo šest vývojových ředitelů, prodej vozů stále klesal. Znovu do zisku má společnost díky užší spolupráci s Porsche a VW dostat její příští šéf Markus Duesmann, který se funkce ujme v dubnu příštího roku.

Ve třetím čtvrtletí se provozní zisk Audi meziročně zvýšil o tři procenta na 938 milionů eur (bezmála 24 miliard korun). Automobilka nicméně od července do září prodala méně vozů než loni za stejné období a očekává, že letos na trh dodá jen neznatelně více vozů než v roce 2018. Firma v závodech v Ingolstadtu a Neckarsulmu nyní zaměstnává zhruba 61 tisíc lidí a celosvětově má asi 90 tisíc pracovníků.

Autor: ČTK, sou

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah