BMW hodlá zvýšit výrobní kapacitu v Číně o třetinu. Přidá i modely | E15.cz

BMW hodlá zvýšit výrobní kapacitu v Číně o třetinu. Přidá i modely

Továrna BMW v americkém Spartanburgu
Továrna BMW v americkém Spartanburgu
• 
ZDROJ: BMW

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Německá automobilka BMW hodlá během příštích dvou let zvýšit výrobní kapacitu svých dvou továren v Číně na 400 tisíc vozů ročně ze současných 300 tisíc vozů. Uvedl to finanční ředitel firmy Friedrich Eichiner. Dodal, že BMW rovněž zvýší počet modelů vyráběných v Číně ze tří na šest.

„Posilujeme důraz na plnění potřeb a tužeb čínských zákazníků,“ citovala Eichinera agentura Reuters. Čína se v loňském roce stala největším trhem BMW a vystřídala na této pozici Spojené státy.

Automobilka, která je největším výrobcem luxusních aut na světě, loni zvýšila prodej v Číně o téměř 20 procent na rekordních 390 713 vozů. V USA její prodej stoupl pouze o osm procent na 375 782 vozů.

Poptávku po luxusních vozech v Číně podporují stoupající příjmy obyvatel. Poradenská společnost McKinsey & Co v lednu předpověděla, že průměrné tempo růstu prodeje luxusních vozů v Číně bude do roku 2020 činit 12 procent ročně. Čína by tak měla v roce 2016 vystřídat USA na pozici největšího trhu s luxusními auty na světě.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.