Boeing přiznal další chybu. Plánovaný návrat MAXů prý neohrozí | E15.cz

Boeing přiznal další technické problémy MAXů. Plánovaný návrat na nebe prý neohrozí

ČTK

Společnost Boeing objevila v softwaru obsaženém v letounech 737 MAX, které nesmějí do vzduchu, další problém. Americký výrobce letecké techniky dnes podle agentury DPA uvedl, že o věci informoval v předposledním lednovém týdnu americký Federální úřad pro letectví (FAA) a dodal mu technické podrobnosti. Společnost nicméně ujišťuje, že plánované obnovení provozu problémového typu stroje v polovině roku není v ohrožení.

Během zkušebních letů 737 MAX se podle Boeingu rozsvítilo varovné světlo. Na vině byly odchylky v datovém napájení mezi počítači, které řídí let. Problém se vyřeší aktualizací softwaru, uvedla firma.

Provoz letadel 737 MAX byl loni v březnu přerušen po tragických nehodách těchto strojů v Indonésii a v Etiopii, při kterých zemřelo celkem 346 lidí. Jestli a zda vůbec budou moci tato letadla znovu vzlétnout, rozhodují úřady. Za hlavní příčinu obou leteckých neštěstí je považováno vadné automatické ovládání letadla.

Konkurent Airbusu loni kvůli problémům se stroji 737 MAX vykázal poprvé od roku 1997 ztrátu. Z čela firmy byl v prosinci donucen odejít její šéf Dennis Muilenburg.

Autor: ČTK
 

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!