Boeing 737 MAX má další problémy | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Boeing znovu v problémech. Americký úřad našel nové chyby na modelu 737 MAX

ČTK

Americký Federální úřad pro letectví našel nové, potenciálně rizikové problémy letounů Boeing 737 MAX, které musí výrobce napravit, než se stroje budou moci vrátit do letového provozu. Společnost United Airlines oznámila, že s letouny nepočítá nejméně do září.

Letadla 737 MAX, která jsou nejprodávanějším modelem Boeingu, byla po celém světě odstavena z provozu v březnu. Důvodem byly dvě smrtelné nehody. Úřady nyní zkoumají software, který je za potíže tohoto typu letadla zodpovědný.

Rizikové problémy byly podle FAA zjištěny minulý týden na simulačním trenažéru. Kvůli nim se neočekává, že by byla letadla způsobila k certifikačnímu testovacímu letu přinejmenším před 8. červencem. „FAA má za úkol zjišťovat možná rizika, Boeing se tím musí zabývat,“ řekl Reuters zdroj z vedení FAA. Bližší podrobnosti o nových problémech letadel agentuře nesdělil.

Návrat Boeingu 737 MAX do provozu brzdí politika, tvrdí jeden z největších odběratelů

Americká společnost United Airlines dnes oznámila, že s návratem svých letounů 737 MAX do provozu nyní počítá na počátku září. V červenci bude zrušeno 1290 letů, v srpnu 1900. O stejném termínu nedávno hovořil i šéf American Airlines Doug Parker.

Boeing 737 MAX 8 společnosti Ethiopian Airlines se 10. března zřítil krátce po startu z etiopské metropole Addis Abeby. Na palubě bylo 157 lidí, nikdo nepřežil. Stejný stroj měl nehodu loni v říjnu, kdy letadlo nízkonákladové společnosti Lion Air se 181 pasažéry a osmi členy posádky na palubě havarovalo krátce po startu z letiště v Jakartě. Ani tehdy neštěstí nikdo nepřežil.

Boeing má první objednávku letounů 737 MAX od jejich tragických nehod
Komentář Michala Půra: Záchrana Smartwings si žádá politickou podporu

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!