Burza má ocenit akcie Ferrari aspoň na deset miliard eur, říká šéf koncernu | E15.cz

Burza má ocenit akcie Ferrari aspoň na deset miliard eur, říká šéf koncernu

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: Niti Chuysakul, Shutterstock

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstup Ferrari na burzu by mohl ohodnotit výrobce luxusních sportovních aut na nejméně deset miliard eur (271,1 miliardy korun), řekl generální ředitel automobilky Fiat Chrysler (FCA), které Ferrari patří, Sergio Marchionne.

FCA se loni rozhodla oddělit divizi Ferrari do samostatného podniku. Podíl deset procent chce umístit na trh prostřednictvím veřejné nabídky akcií a zbytek rozdělit mezi akcionáře FCA.

Centrála nového holdingu Ferrari, jehož akcie by měly být umístěné na burze, by podle Marchionneho měla být v Nizozemsku. Oddělení divize Ferrari je součástí plánu na získání nového kapitálu k financování budoucího růstu sloučené skupiny FCA. Skupina má ambiciózní plán rozvoje, který pro příští roky počítá s investicemi v sumě 48 miliard eur.

FCA původně plánovala vstup Ferrari na burzu v první polovině letošního roku. Minulý měsíc však Marchionne uvedl, že z technických důvodů se nabídka uskuteční až ve čtvrtém čtvrtletí, nejdříve 13. října. Úplné oddělení Ferrari od skupiny by se mělo uskutečnit na počátku příštího roku.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah