Ceny ropy klesají, trh reaguje na zvyšující se produkci sdružení OPEC | E15.cz

Ceny ropy klesají, trh reaguje na zvyšující se produkci sdružení OPEC

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Ceny ropy dnes mírně klesají. Trh se po vysokém růstu v předchozí seanci způsobeném zprávou o poklesu zásob v důležitém americkém překladišti Cushing zaměřil na dlouhodobé faktory, které mají negativní dopad na ceny.

Cena severomořské ropy Brent kolem na konnci dne ztrácela 0,2 procenta na 73,33 dolaru za barel. Americká lehká ropa WTI vykazovala pokles o 0,4 procenta na 68,68 dolaru za barel.

"Objem obchodování je dnes poměrně nízký. Včera jsme měli silné oživení podpořené Cushingem, ale není zde dostatek jiných událostí, které by táhly ceny vzhůru, takže vidíme trochu korekci," řekl agentuře Reuters konzultant společnosti Petromatrix Olivier Jakob.

Částečnou podporou pro ceny ropy je podle investorů to, že zásoby v USA, i když se minulý týden zvýšily, jsou pod pětiletým průměrem 420 milionů barelů. Nicméně na druhé straně poslední údaje o těžbě ukázaly, že Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) zvyšuje produkci a vyšší je i těžba v Rusku. Poptávka od čínských nezávislých rafinerií je navíc nižší a náladě nepomáhá ani eskalace obchodní války mezi Čínou a USA.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah