Česká ERA vybaví nové letiště v Mongolsku | E15.cz

Česká ERA vybaví nové letiště v Mongolsku

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Pardubická společnost ERA vybaví letiště v mongolském Ulánbátaru systémem, který sleduje letový provoz. Spolupracuje s místní společností a japonskými firmami. Řekla Lenka Stejskalová Reichová z firmy. Cenu zakázky podnik nezveřejnil.

"Systém napomůže zvýšení přehlednosti na zbrusu novém letišti, jež má být na přelomu roku otevřeno poblíž mongolské metropole," uvedla Stejskalová Reichová.

Zařízení sleduje pohyby všech letadel po letištní ploše a doplní je majáčky na servisních vozidlech, které určují jejich přesnou polohu. O další sledovací stanice lze systém kdykoli rozšířit.

Leteckou dopravu pro hlavní město Mongolska dosud zajišťovalo Čingischánovo mezinárodní letiště situované 18 kilometrů jihozápadně od jeho centra.

Firma ERA patří od roku 2011 skupině Omnipol. Dodává systémy pro civilní i vojenský sektor. ERA dosud dodala přes 100 systémů zákazníkům z řad organizací řízení letového provozu, letišť a vojenských sil v 59 zemích v Evropě, v Severní a Jižní Americe, na Středním Východě, v Africe a Asii.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah