ČKD Praha DIZ získala zakázky v Rusku a Uzbekistánu za 170 milionů | E15.cz

ČKD Praha DIZ získala zakázky v Rusku a Uzbekistánu za 170 milionů

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: CKD Blansko

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Strojírenská firma ČKD Praha DIZ, která patří do skupiny ČKD Group, získala nové zakázky v Rusku a Uzbekistánu za 170 milionů korun. U uzbeckého projektu navíc firma počítá s navýšením rozsahu investice o dalších asi 70 milionů korun.

V Rusku podepsala společnost kontrakt v hodnotě 115 milionů korun s tamní společností Lukoil Komi. Pro těžební místo Východní Lambejšore, kde se rozšiřuje těžba ropy, dodá ČKD Praha DIZ vybrané systémy řízení v rámci výstavby kompresorových stanic. Firma zajistí také uvedení zařízení do provozu, což je naplánováno na prosinec letošního roku. ČKD Praha DIZ v Rusku nedávno dokončila hlavní část zakázky v hodnotě 1,14 miliardy korun.

Druhou aktuální zakázkou je kontrakt v hodnotě 65 milionů korun na inženýrské práce pro výstavbu dotlačovací kompresorové stanice Adamtaš v Uzbekistánu pro tamní společnost Enter Engineering. Lokalita se nachází asi 450 kilometrů východně od hlavního uzbeckého města Taškentu.

Pomohla spolupráce s Lukoilem

Zástupce obchodního ředitele ČKD Praha DIZ Richard Hylena uvedl, že i při získaní uzbecké zakázky pomohla firmě spolupráce s firmou Lukoil. „V Uzbekistánu jsme projekt získali právě hlavně díky dobrým referencím u firmy Lukoil, která nás zde výrazně podpořila. Klient si cení kvality naší projektové dokumentace a termínové kázně, což v těchto krajích nebývá vždy standard. Po ukončení prací předpokládáme navýšení rozsahu o dalších asi 70 milionů korun. Konkrétně se jedná o dodávku řídících systémů,“ dodal Hylena.

ČKD Praha DIZ je v současnosti nejvýznamnější společností strojírenské skupiny ČKD Group. Zaměřuje se na dodávky technologických investičních celků v segmentech plyn a ropa, energetika, infrastruktura a ekologie. Zaměstnává 350 lidí. V roce 2014 podle předběžných výsledků utržila 4,85 miliardy korun, z čehož exportovala asi 52 procent.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.