Daimler má problémy s přechodem na nový systém testování emisí, prodal méně automobilů | E15.cz

Vše o miliardářích

Vše o miliardářích Vstoupit do speciálu

Daimler má problémy s přechodem na nový systém testování emisí, prodal méně automobilů

Daimler má problémy s přechodem na nový systém testování emisí, prodal méně automobilů
Daimler
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Prodej vozů německého automobilového koncernu Daimler klesl v září meziročně o 8,6 procenta. Výrobce aut Mercedes-Benz se již čtyři měsíce v řadě potýká se slábnoucím odbytem, v září v celém světě prodal 213 669 aut. Firma o tom informovala na svém webu. Za třetí čtvrtletí pak německá firma prodala 526 255 mercedesů, což je proti loňsku pokles o 8,2 procenta.

Údaje za první tři čtvrtletí však nejsou díky úspěšnějšímu začátku roku tak negativní, 1 715 087 prodaných vozů znamená proti loňsku pokles o 0,1 procenta. Prodej značky smart padá výrazněji, v září činil jeho meziroční pokles 15 procent, za tři čtvrtletí pak 4,2 procenta.

Automobilce způsobuje problémy přechod na nový systém testování emisí, jehož zkoušky trvaly déle, než se předpokládalo. Tím se zdržela výroba i odbyt. Daimler měl rovněž obavy, že se na jeho příjmech negativně projeví obchodní spor mezi USA a Čínou a s ním spojené zvyšování cel na dovoz automobilů.

Zářijový prodej mercedesů klesal zvláště v Evropě a Severní Americe, kde pokles překročil devět procent. Na asijském trhu se naopak prodalo o 8,1 procenta více těchto aut než loni v září.

Vstup silného investora by vyostřil boj o českou železnici, říká nový šéf Českých drah Kupec

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!