Dieselgate: Volkswagen smí předělat 140 tisíc větších naftových vozů | E15.cz

Dieselgate: Volkswagen smí předělat 140 tisíc větších naftových vozů

Dieselgate: Volkswagen smí předělat 140 tisíc větších naftových vozů
šéf Volkswagenu Matthias Müller
• 
ZDROJ: čtk/AP

ČTK

Německý úřad pro motorová vozidla (KBA) dal automobilce Volkswagen svolení k technickým úpravám dalších 140 tisíc automobilů s naftovými motory, které byly vybaveny softwarem umožňujícím manipulace s emisními testy. Jde o větší vozy s dvoulitrovými motory, uvedl mluvčí Volkswagenu agentuře Reuters. Počet automobilů, které už může firma v celé Evropě svolat k opravám, se tak dostal na zhruba 5,2 milionu.

Volkswagen loni přiznal, že do aut s naftovými motory instaloval software umožňující při testování emisí skrývat vysoce nadlimitní hodnoty oxidů dusíku. Po celém světě se aféra týká zhruba 11 milionů naftových aut, včetně asi 1,2 milionu vozů české dceřiné automobilky Škoda Auto. V celé Evropě, pro niž platí souhlas KBA, jde o 8,5 milionu automobilů.

Volkswagenu měl pomáhat s falšováním emisí dodavatel autodílů Bosch

Volkswagen už dříve uvedl, že majitelé vozů budou o úpravách informováni individuálně a dostanou pozvánky k návštěvám autorizovaných servisů. V České republice začal podnik auta s naftovými motory s problematickým softwarem svolávat k úpravám v polovině května.

U většiny vozů skupiny Volkswagen mají opravy spočívat pouze v aktualizaci softwaru. U zhruba tří milionů vozů s motory o objemu 1,6 litru však budou nutné složitější úpravy. Volkswagen uvedl, že většinu z 8,5 milionu vozů v Evropě bude možné opravit ještě letos.

Autor: ČTK
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Články odjinud