E.ON: Konec jádra je katastrofa. Bude propouštět? | E15.cz

E.ON: Konec jádra je katastrofa. Bude propouštět?

Jaderná energie, ilustrační foto
Jaderná energie, ilustrační foto
• 

ČTK

Share on Facebook Messenger
Německý energetický koncern E.ON chystá kvůli rozhodnutí ukončit provoz jaderných elektráren v zemi hlubokou restrukturalizaci domácích operací včetně rušení řady pracovních míst. Agentuře Reuters to dnes sdělil odborový předák Hans Prüfer s odvoláním na zdroje z vedení firmy.

„Ničí se tady tradice, pro lidi je to katastrofa,“ řekl Prüfer s tím, že závodní rada poslala v této věci dopis předsedovi dozorčí rady Werneru Wenningovi. Podle předáka se reorganizace bude týkat plynárenské divize E.ON Ruhrgas, elektrárenské skupiny E.ON Kraftwerke i distribuční součásti E.ON Energie. Mluvčí E.ON zprávu komentovat odmítl.

Týdeník Der Spiegel minulý týden uvedl, že koncern má v plánu uzavřít v Německu ústředí tří divizí, což by vedlo k rušení stovek pracovních míst. Snahou je snížit náklady a vyrovnat se s dopady odchodu Německa od jádra, uvedl časopis. Dodal, že plán bude projednávat dozorčí rada, která podle zdrojů zasedá v prvních dvou dnech příštího týdne.

„V důsledku podstatně změněné podnikatelské situace E.ON nyní prověřuje možné úpravy své strategie,“ uvedla společnost v reakci na článek Spiegelu. Dodala, že žádné rozhodnutí ještě nepadlo.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.