Exšéfové Czech Coal plánují větrný park na Moravě | E15.cz

Exšéfové Czech Coal plánují větrný park na Moravě

větrná elektrárna - ilustrační foto
větrná elektrárna - ilustrační foto
• 
ZDROJ: ekolist.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Někdejší šéfové těžařské skupiny Czech Coal Petr Pudil, Vasil Bobela a Jan Dobrovský plánují na severní Moravě prostřednictvím společnosti Ren Power postavit větrné elektrárny o výkonu 12 megawattů. Investice si vyžádá 550 až 650 milionů korun. Informoval o tom server Týden.cz.

Ren Power v Česku již vlastní dva větrné parky v Krušných Horách o souhrnném instalovaném výkonu osm megawattů. Přesnou lokalitu nového projektu investor neuvedl.

Firma investuje do obnovitelných zdrojů také v sousedních zemích. V Polsku má Ren Power rozjednánu akvizici větrného parku o souhrnném instalovaném výkonu 10,8 megawattu, uvedl předseda představenstva společnosti Miroslav Tvrzník.

Skupinu Ren Power ovládají bývalí spolumajitelé polovičního balíku akcií severočeské těžební společnosti Czech Coal Petr Pudil a Vasil Bobela. Svůj podíl v Czech Coal prodali Pavlu Tykačovi.

Několikamiliardový výtěžek podle Týdne investují prostřednictvím nově založené investiční firmy BPD Partners, do níž přibrali někdejšího šéfa dozorčí rady Czech Coalu Dobrovského. Hlavní sférou jejich zájmu jsou obnovitelné zdroje energie.

Ren Power vlastní a provozuje osm fotovoltaických elektráren v Česku o celkové kapacitě asi 25 megawattů. Firma pokračuje ve stavbě elektrárny na Slovensku, zahajuje stavbu fotovoltaických elektráren v Itálii a připravuje rozsáhlejší výstavby fotovoltaického projektů ve velké Británii.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.