Grammer propustí na Benešovsku přes 400 lidí, výrobu přesune do Žatce | E15.cz

Grammer propustí na Benešovsku přes 400 lidí, výrobu přesune do Žatce

Grammer propustí na Benešovsku přes 400 lidí, výrobu přesune do Žatce
ilustrační foto
• 
ZDROJ: Petr Berger, Euro

ČTK
vag

Výrobce autodílů Grammer CZ zavře továrnu ve středočeských Dolních Kralovicích na Benešovsku a postupně propustí přes 400 zaměstnanců. Výrobu z Dolních Kralovic přesune do žatecké průmyslové zóny Triangle, kde má nový provoz. Přesný termín zavření závodu na Benešovsku zatím není známý.

„Do určité doby se postupně všechna výroba přemístí do centrálního závodu v Žatci. Na konkrétním termínu se právě pracuje,“ sdělil ČTK Michal Hemala z firmy Grammer CZ. Podle něj bude stanovení termínu delším procesem, protože musí být schválen vedením společnosti v Německu.

V žatecké zóně Grammer nahradí Panasonic, který odešel z Žatce na konci roku 2012. V Žatci míra nezaměstnanosti v lednu činila 11,66 procenta. „Vítáme každého seriózního investora, protože snížení nezaměstnanosti znamená i zvýšení koupěschopnosti obyvatel. Dopad to má tedy na celé město,“ řekla starostka Zdeňka Hamousová.

Všichni propuštění zaměstnanci Dolních Kralovicích dostanou odstupné podle zákona a prý ještě získají díky sociálnímu programu firmy i něco navíc.

Ve Středočeském kraji se v lednu zvýšila nezaměstnanost proti prosinci loňského roku o 0,4 procentního bodu na 7,3 procenta. V kraji bylo na konci ledna 64 993 uchazečů o zaměstnání. Ústecký kraj se dlouhodobě potýká s nejvyšší nezzaměstnaností v zemi.

Firma Grammer CZ vyrábí autodíly do interiéru aut, například opěrky hlav, opěrky na lokty a další takzvaně měkké vnitřní vybavení. V ČR má firma pobočky ještě v Tachově, Mostě nebo v České Lípě.

Průmyslová zóna Triangle se postupně zaplňuje

Autor: ČTK, vag
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!