Holdingu Czechoslovak Group loni vzrostl zisk o víc než polovinu | E15.cz

Holdingu Czechoslovak Group loni vzrostl zisk o víc než polovinu

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Provozní zisk holdingu Czechoslovak Group loni meziročně vzrostl o 52 procent na 2,8 miliardy korun. Tržby firmy podnikatele Michala Strnada se zvýšily o 56 procent na 24 miliard korun. Výsledky předčily hrubé odhady, které pro E15.cz komentoval Strnad začátkem února. Tehdy se odhad zisku pohyboval mezi 2,4 až 2,5 miliardami korun.

"Loni bylo prioritou rozvíjet podniky, které již ve skupině jsou. Došlo k několika akvizicím malých a středních podniků," uvedl Strnad. Novými akvizicemi byly v Česku radarový výrobce Eldis Pardubice a vývojář systémů řízení letového provozu CS Soft. V Srbsku slovenská část holdingu MSM investovala do podniku IMK 14. Oktobar, který se zaměřuje na strojírenskou výrobu pro civilní a obranný průmysl.

CSG působí v automobilovém, radarovém, metalurgickém, obranném a železničním průmyslu. Zhruba polovinu tržeb loni tvořil obranný průmysl, ve kterém se holding zaměřuje především na vývoj a výrobu pozemní techniky ve společnostech Excalibur Army a Tatra Defense Vehicle.

Většinu tržeb tvořil export. Loni ovšem získal holding také větší domácí zakázku na 20 velitelsko-štábních a spojovacích obrněných transportérů Pandur za dvě miliardy korun pro Armádu České republiky.

Czechoslovak Group je holding zastřešující průmyslové podniky zejména v Česku a na Slovensku. Jeho portfolio zahrnuje výrobu a prodej vojenských a speciálních vozidel, terénních nákladních automobilů, zbraní a zbraňových systémů, munice, strojírenských produktů pro automobilový, železniční a letecký průmysl či brzdových systémů pro kolejová vozidla, stejně jako silniční dopravní a logistické služby. Podniky holdingu loni zaměstnávaly téměř 6800 lidí. Letos počet zaměstnanců překročil 8000.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah