Kejval pronikl do představenstva nizozemského Ahrendu | E15.cz

Kejval pronikl do představenstva nizozemského Ahrendu

Jiří Kejval se probojoval do představenstva nizozemského Ahrendu
Jiří Kejval se probojoval do představenstva nizozemského Ahrendu
• 
ZDROJ: Euro Tomas Novak

Marcela Alföldi Šperkerová, Euro

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Šéf výrobce kancelářského nábytku Techo Jiří Kejval nastupuje tento týden do představenstva nizozemské společnosti Royal Ahrend. Kejvalovi, který Techo zakládal a původně spoluvlastnil, se naplnily ambice z roku 2008, kdy Ahrendu prodával zbylý čtvrtinový podíl v podniku.

Do extrémně konzervativního prostředí se mu podařilo prosadit jako teprve třetímu cizinci a prvnímu ze střední a východní Evropy. „Budu mít možnost aktivně se účastnit řízení celé společnosti a řešit její problematiku. Na starosti budu mít například globální nákup společnosti,“ vysvětluje Kejval. Podílet se bude i na změně obchodní strategie.

Nizozemský Ahrend se stejně jako Techo specializuje na produkci kancelářského nábytku. S ročním obratem 230 milionů eur a patnácti sty zaměstnanci zaujímá pozici evropské trojky.

Ahrend, který má tři výrobní závody, kromě toho českého jsou to dva v Nizozemsku, působí v zemích západní, střední a východní Evropy, ve Spojených státech, Rusku a ve Spojených arabských emirátech. Na trzích Beneluxu drží poloviční podíl. Nyní je ovšem celá skupina v záporných číslech, což kromě jiného přineslo i výměnu managementu a příležitost pro Kejvala.

Techu se oproti tomu daří v posledních letech výborně, přestože český trh s kancelářským nábytkem naprosto utonul v krizi. Loni firma utržila 1,25 miliardy korun a vydělala 30 milionů korun. Letos by měl zisk poskočit o zhruba dvanáct milionů korun výš při podobném obratu.

Autorka je redaktorkou týdeníku Euro

Autor: Marcela Alföldi Šperkerová, Euro

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah