Kellner se chystá na vstup do farmacie, radí mu Nohejl | E15.cz

Kellner se chystá na vstup do farmacie, radí mu Nohejl

Petr Kellner
Petr Kellner
• 
ZDROJ: Repro E15

Tomáš Skřivánek

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Nejbohatšího Čecha Petra Kellnera, majitele PPF, zlákal farmaceutický byznys. Podle informací deníku E15 již drží licence na výrobu několika léků. Jednou z nich by měl být například lék pomáhající v boji s rakovinou. Vstup do nového odvětví, ve kterém skupina PPF zatím nepůsobí, pro Kellnera připravuje Karel Nohejl, dlouholetý šéf tuzemské pobočky konzultantské firmy McKinsey & Co.

„Personální věci nekomentujeme,“ uvedl šéf komunikace holdingu PPF Milan Tománek na dotaz, zda je Nohejl v PPF zaměstnán. Vyjádřit se odmítl i k tomu, zda PPF plánuje vstoupit do farmaceutického byznysu.

Deník E15 však zjistil, že je Nohejl mezi zaměstnanci skupiny je a má časově omezený kontrakt na devět mesíců. Teprve poté se Kellner rozhodne, zda a jak PPF do nového oboru podnikání vstoupí. „Zatím je vše vedeno mimo strukturu PPF, projektu věnuje hodně času sám Petr Kellner,“ řekl obeznámený zdroj. Kromě licencí chce Kellner investovat i do samotného vývoje léků.

„Objevila se pro mne nyní mimořádná příležitost pokusit se spolu s jedním velkým investorem vybudovat na zelené louce zcela nový typ byznysu. Něco, na co tady už dlouho neměl nikdo dost odvahy a peněz. Něco, co stojí na výsledcích českých vědců. Co to bude, je zatím trochu tajemstvím. Ale doufám, že se nám za pár let zase jednou podaří ukázat světu ČR v tom nejpozitivnějším světle. Že vyděláme nejen peníze, ale přineseme i něco, co vylepší životy statisíců lidí,“ řekl o své další kariéře v srpnu pro server Česká pozice Nohejl.

Karel Nohejl v posledním roce po odchodu z pozice šéfa tuzemské McKinsey, kde působil osmnáct let, odpočíval s rodinou na ostrově Bali. Nyní patří mezi spolupracovníky Petra Kellnera, se kterými tráví šéf PPF nejvíce času.

PPF již jednou v oblasti farmacie působila, před čtyřmi roky byla čtvrtinovým – tedy druhým největším – akcionářem tuzemské farmaceutické jedničky, firmy Zentiva. A pokoušela se odkoupit v ní majoritu. Nakonec však svou nabídku na převzetí firmy stáhla a v roce 2008 uvolnila cestu k jejímu ovládnutí francouzské Sanofi-Aventis.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah