Kladenské Lego zaměstná dalších 200 lidí | E15.cz

Kladenské Lego zaměstná dalších 200 lidí

Kladenské Lego zaměstná dalších 200 lidí
Lego
• 
ZDROJ: Alan Chia via Wikimedia Commons (CC BY-SA 2.0)
V novém kladenském servisním centru společnosti Lego přibude v příštích dvou letech asi 200 pracovních míst. Firma chce přijmout specialisty z oblasti financí a lidských zdrojů, kteří budou fungovat jako podpora pro rozvoj celé skupiny Lego. Firma v Kladně zaměstnává přes 2500 zaměstnanců, figurky se zde dekorují, kompletují se zde menší díly a balí se.

Klienty centra budou například výrobní závody a prodejní kanceláře z Evropy, Blízkého východu a Afriky, ale i z dalších regionů. Současná kapacita kancelářských prostor v kladenském areálu Lega nebude pro nové centrum stačit. „V těchto týdnech projektujeme úpravy a přístavby našich stávajících budov,“ uvedl generální ředitel kladenského závodu Lego Michael McNulty. V Kladně také Lego brzy otevře nový automatický sklad, skladovací kapacita tak stoupne o třetinu.

Kromě kladenského areálu má Lego v ČR také distribuční centrum v Jirnech a obchodní kancelář pro region střední a východní Evropy, Blízkého východu a Afriky v Praze.

Lego má čtyři výrobní závody, kromě Kladna ještě v Dánsku, Maďarsku a Mexiku. Dánská skupina Lego Group je třetím největším světovým výrobcem hraček, své závody má ve 130 zemích a zaměstnává zhruba 17 tisíc lidí. Společnost pokračuje v investicích pro zvýšení výroby, novou továrnu staví v Číně, provoz v ní má začít v roce 2017.

 

Hlavní zprávy

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!