Lego hodlá zdvojnásobit výrobu v maďarské továrně | e15.cz

Lego hodlá zdvojnásobit výrobu v maďarské továrně

Lego
Lego
• 
ZDROJ: Alan Chia via Wikimedia Commons (CC BY-SA 2.0)

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Dánský výrobce hraček Lego investuje přes sto milionů eur (zhruba tři miliardy korun) do zdvojnásobení výrobních kapacit své maďarské továrny. Chce tak odstranit problémy s nedostatkem svých populárních stavebnic, se kterými se v posledních letech potýká během vánoční sezony. Lego stavebnice vyrábí rovněž v České republice.

„Musíme zajistit, abychom dokázali dodat sady Lega, které spotřebitelé po celém světě požadují,“ uvedla společnost, která je největším výrobcem hraček na světě. Dodala, že nová investice by mohla do roku 2020 v maďarském městě Nyíregyháza vytvořit až 1600 nových pracovních míst. V současnosti zde Lego zaměstnává zhruba 2400 lidí.

Maďarský ministr zahraničních věcí a obchodu Péter Szijjártó podle agentury MTI na tiskové konferenci upřesnil, že Lego na rozšíření továrny vynaloží ze svých zdrojů 30 miliard forintů (2,6 miliardy korun). Maďarská vláda pak na investici přispěje částkou 4,4 miliardy forintů (téměř 400 milionů korun). Lego nyní podle ministra v celém Maďarsku zaměstnává přes 10 tisíc lidí.

Firma loni nebyla schopna vyřídit všechny předvánoční objednávky, ačkoli její továrny v Dánsku, České republice, Mexiku a Maďarsku pracovaly na plný výkon, napsala agentura Reuters. Společnost nyní staví továrnu v Číně, která by měla zahájit provoz v příštím roce. Práce na rozšíření maďarské továrny by měly začít v příštích měsících, nové kapacity by měly být připraveny k výrobě do roku 2018. Loni v dubnu Lego otevřelo třetí výrobní halu ve svém závodě ve středočeském Kladně, ve kterém zaměstnává více než 2000 lidí.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah