Moderní výrobě se daří i v bývalých Sudetech. Chudeřičtí autoskláři výrazně inovují provoz | E15.cz

Moderní výrobě se daří i v bývalých Sudetech. Chudeřičtí autoskláři výrazně inovují provoz

Michal Nosek

Společnost AGC Automotive Czech se zabývá výrobou bezpečnostních automobilových skel a přídavných dílů. Výrobní závod v Chudeřicích na Teplicku je největším  podnikem japonské skupiny AGC v Evropě a prochází rozsáhlou modernizací.

"Abychom uspokojili nároky zákazníků, pravidelně investujeme do moderních technologií. Za posledních šest let jsme v Chudeřicích investovali do rozšíření výroby a její automatizace zhruba 1,5 miliardy korun," uvedl generální ředitel Luděk Steklý.

V těchto dnech výrobce, který v nepřetržitém provozu zaměstnává 2500 lidí, spouští linku v nové hale, která celkově i s robotickými technologiemi vyšla na 180 milionů korun.

Produkty z chudeřického závodu automobilky kompletně zasklí zhruba šestinu všech vozů  vyrobených v Evropě. Chudeřická sklárna má v Evropě tržní podíl 24 procent. Jedničkou je francouzský Saint-Gobain a do Evropy se derou turecké a čínské podniky.

Soumrak Vítkovické závodní dráhy. Podívejte se, jak vypadala v dobách největší slávy

V posledních letech firma zaznamenává výroba v Chudeřicích silný růst. V roce 2016 vyrobila rekordních 32 milionů autoskel a letos očekává obdobný výsledek. V předchozích pěti letech se ztrojnásobil počet nových projektů, které společnost každoročně zařazuje do sériové výroby.

Skla od AGC Automotive má i první české SUV Škoda Kodiaq, legendární Mini Cooper nebo první hybridní Porsche 918 Spyder, SUV Porsche Macan, či Toyota CHR.

 
Chybí nám velký traktor, přiznává manažer Zetoru. Firma spoléhá na slavnou historii

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!