Opel v Německu do roku 2025 propustí dalších 2100 lidí | E15.cz

Opel chystá v Německu propouštění dalších tisíců pracovníků

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Výrobce automobilů Opel do roku 2025 propustí v Německu dalších 2 100 pracovníků. Firma doufá, že tímto krokem zlepší konkurenceschopnost. Zbylým zaměstnancům garantuje jistotu práce do poloviny roku 2025. 

Propouštění chce firma opět zajistit formou dobrovolného programu, kdy zaměstnancům v továrnách v Rüsselsheimu, Eisenachu a v Kaiserslauternu nabídne zkrácený úvazek, předčasný odchod do důchodu a odstupné. Tímto způsobem Opel od roku 2017, odkdy spadá pod francouzský koncern PSA, už propustil asi 6 800 lidí.

"Dohoda znamená další významné zlepšení naší konkurenceschopnosti," uvedl ve firemním sdělení generální ředitel podniku Michael Lohscheller. Opel se také chystá do centrály v Rüsselsheimu investovat více peněz. Loni v říjnu tam na půl roku zavedl kratší pracovní dobu.

Dlouhodobě ztrátový Opel a britskou sesterskou značku Vauxhall koupila společnost PSA za 2,6 miliardy dolarů (58,8 miliardy korun) od americké automobilky General Motors v roce 2017. V zisku chce mít PSA německou automobilku už v letošním roce.

Opel v Německu nyní zaměstnává zhruba 30 tisíc lidí, uvedla agentura DPA. Podle prosincových údajů Bloomberg News se výrobci automobilů chystají v příštích letech globálně zrušit více než 80 tisíc pracovních míst.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah