Plzeňská Škoda Electric představila nový elektrobus | E15.cz

Vše o miliardářích

Vše o miliardářích Vstoupit do speciálu

Plzeňská Škoda Electric představila nový elektrobus

ČTK

Plzeňská Škoda Electric představila na pražském veletrhu Czechbus 2018 nový elektrobus Škoda 29BB. Vozy tohoto typu slouží od začátku listopadu cestujícím v Českých Budějovicích, kam Škodovka dodala 11 elektrobusů. S necelými devíti metry jsou to nejkratší vozidla, která kdy firma vyrobila, řekl mluvčí mateřské Škody Transportation Michal Tobrman.

„Zájem o elektrobusy na trhu roste, neboť přínos elektromobility pro města je jednoznačně pozitivní. Ekologické elektrobusy jsou velký trendem v oblasti veřejné dopravy, jsou tiché, bez emisí,“ uvedl ředitel obchodu Škody Electric Karel Majer. Firma za poslední roky představila několik nových typů elektrobusů.

Nové škodovácké ekologické vozy, které jsou k vidění od úterý do 22. listopadu na pražském holešovickém Výstavišti, již v jihočeském krajském městě úspěšně najely stovky kilometrů v běžném provozu s cestujícími. Jedenáct vozidel za zhruba 140 milionů korun má podle Tobrmana unikátní technické řešení.

Díky oddělenému galvanickému nabíječi je možné je rychle dobíjet přímo z trolejového vedení. Jsou nezávislé na místě nabíjení a nepotřebují další nabíjecí zařízení. Při stání v zácpě mohou například využít čas k efektivnímu nabíjení trakční baterie. Navíc díky speciálním polovodičovým prvkům mají také vysokou účinnost. „Kapacita vozů je 45 osob, z toho 21 míst k sezení,“ řekl obchodní manažer Radek Kapr.

Na pozemcích po plzeňské Škodě vznikne za pět miliard nový areál pro průmysl 4.0

Kromě Českých Budějovic získala Škoda Electric v poslední době několik dalších kontraktů na dodávku elektrobusů. Deset vozidel slouží v systému hromadné dopravy v Třinci, kde je provozuje Arriva Morava. Jeden pilotní elektrobus dodala také společnosti Arriva Nové Zámky na Slovensko, další budou brzy jezdit v Žilině, ve Zlíně a Trutnově.

Souběžně s elektrobusy dodává Škoda do Českých Budějovic také 11 nových velkokapacitních trolejbusů Škoda 27 Tr s novou generací karosérie.

Škoda Transportation dodá do Plzně tramvaje za miliardu

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!