Ropy u Gatwicku je téměř dvakrát víc, než se odhadovalo | E15.cz

Ropy u Gatwicku je téměř dvakrát víc, než se odhadovalo

Letiště Gatwick
Letiště Gatwick
• 
ZDROJ: CC BY-NC 2.0: Zhu via Flickr

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Ložisko ropy v blízkosti londýnského letiště Gatwick je větší, než se původně odhadovalo. Vyplývá to ze zprávy, kterou na svém webu zveřejnila společnost UK Oil and Gas (UKOG). Firma původně předpokládala, že nedaleko vytíženého mezinárodního letiště se nachází zhruba 158 milionů barelů ropy na čtvereční míli. Podle nynějšího odhadu by to ale mohlo být o 70 procent více.

Nový odhad vypracovala americká společnost Schlumberger, která podle listu Financial Times působí jako poradenská společnost pro UKOG. Podle nového odhadu se v ropném vrtu Horse Hill nedaleko Gatwicku může nacházet 271 milionů barelů ropy na čtvereční míli (2,59 kilometrů čtverečných).

Nález se nachází v pánvi Weald, která je bohatá na suroviny. UKOG sdělila, že hodlá v pánvi uskutečnit další průzkumné sondy. Kromě toho vyhodnocuje kapacity zásob v oblasti.

Není co slavit, zní z řad ekologů

Zpráva nepotěšila ochránce přírody, podle kterých mají místní lidé obavy ze znečištění prostředí. „Dnešní oznámení není na oslavu,“ uvedla podle stanice BBC Brenda Pollocková z mezinárodní organizace Přátelé Země.

„Těžba ropy je silně nepopulární. Místní lidé se po právu obávají, že to bude znamenat více nákladních vozů, znečištění vzduchu a vody, hlučné vrtání a narušení venkovského života,“ citoval ji BBC.

Ropa se na pevnině v jižní Anglii těží už mnoho let. V současnosti je v oblasti pánve Weald zhruba desítka míst, kde se těží ropa.

Naleziště ropy a plynu poblíž Gatwicku

Žlutě: plyn, černě: ropa

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.