Rozhodnuto: Johnson Controls získá dotaci na výrobu autodílů u Žatce | E15.cz

Rozhodnuto: Johnson Controls získá dotaci na výrobu autodílů u Žatce

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: 7 Jiri Kotatko

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vláda schválila podporu přes 63 milionů korun americké firmě Johnson Controls pro její investici na rozšíření výroby autodílů v průmyslové zóně Triangle u Žatce. Podnik během tří let investuje 1,3 miliardy korun a vytvoří víc než pět stovek pracovních míst.

Společnost JC Interiors Czechia, dceřiná firma koncernu Johnson Controls, v zóně Triangle chystá rozšíření výroby palubních přístrojových desek a dveřních panelů pro automobilový průmysl. Na konci loňského roku tam zaměstnávala 170 lidí.

Na Lounsku, které se řadí mezi regiony s vysoce nadprůměrnou nezaměstnaností, nyní vytvoří dalších 537 pracovních míst. Za to firma od státu v souladu se zněním zákona o pobídkách investor požaduje poskytnutí podpory ve výši pěti procent celkových nákladů.

Firma předpokládá, že se vládě její dotace vrátí už v prvním roce plného fungování závodu ve formě odvodů na zdravotní a sociální pojištění zaměstnanců.

Firma končí v Roudnici, u Tachova otevře nový provoz

Johnson Controls v červenci také oznámil, že postupně do konce září 2014 ukončí kvůli klesající poptávce výrobu autopotahů v závodě v Roudnici nad Labem. Část z 1635 propouštěných zaměstnanců bude moci přejít do jiných provozů v Česku.

Naopak v Boru u Tachova koncern v roce 2012 otevře novou továrnu na výrobu systémů a součástek pro automobilové sedačky. Stavba tam začne příští rok a první výrobky ji opustí o 12 měsíců později. Závod má zaměstnat 200 až 300 lidí.

Společnost Johnson Controls působí v Česku od roku 1993 a nyní má v tuzemsku vedle roudnické a žatecké továrny dalších osm závodů, například v České Lípě, Strakonicích a ve Stráži pod Ralskem.

Johnson Controls zaměstnává v ČR kolem 6200 lidí. Mateřský koncern Johnson Controls působí ve 150 zemích a s loňskými tržbami 42 miliard dolarů patří mezi největší globální dodavatele pro automobilový průmysl.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah