Shell umožní placení za pohonné hmoty přímo z auta | e15.cz

Shell umožní placení za pohonné hmoty přímo z auta

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Provozovatel sítě čerpacích stanic Shell umožní od 28. listopadu s karetní firmou Mastercard placení za pohonné hmoty přímo z vozu. Zákazníci budou využívat mobilní aplikaci Masterpass a QR kódy umístěné na výdejních stojanech. Podobné řešení zatím konkurence v Česku nenabízí.

Před zahájením tankování zákazník prostřednictvím aplikace v mobilním telefonu naskenuje QR kód ze stojanu, zvolí číslo stojanu a zadá do mobilu částku, za kterou chce načerpat. Poté natankuje a autorizuje platbu.

Shell v Česku provozuje 178 čerpacích stanic, služba bude dostupná na všech vyjma 30 franšízových provozoven. Firma čeká, že službu budou využívat jednotky procent jejích zákazníků.

Masterpass v ČR společnost Mastercard nabízí od loňského roku. Umožňuje placení u více než dva tisíce českých obchodníků. Aplikace je ke stažení pro mobilní zařízení s operačním systémem Android a iOS.

 

Podle průzkumu STEM/MARK používá 39 procent českých řidičů při placení pohonných hmot debetní či kreditní kartu a téměř polovina platí hotově. Prostřednictvím digitální peněženky alespoň občas hradí své nákupy 44 procent lidí, z mobilního telefonu či tabletu s ní stejně často platí ve 22 procentech případů.

Loni Shell v ČR utržil 17,2 miliardy korun, meziročně o čtvrtinu méně. Zisk firmy meziročně stoupl o 22 procent na 337,8 milionu korun. Nižší tržby byly způsobeny mimo jiné nižší cenou prodávaných pohonných hmot proti roku 2014.

 

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah