Škoda Auto od začátku roku téměř zdvojnásobila provozní zisk | E15.cz

Škoda Auto od začátku roku téměř zdvojnásobila provozní zisk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Automobilka Škoda Auto v období od ledna do září téměř zdvojnásobila provozní zisk na 900 milionů eur (zhruba 23 miliard Kč) ze 469 milionů eur před rokem. K růstu provozního zisku přispěl příznivý vývoj měnových kurzů a marží. Ve své výsledkové zprávě to oznámil mateřský koncern Volkswagen.

Tržby společnosti Škoda Auto se v prvních třech čtvrtletích letošního roku zvýšily na 13,329 miliardy eur (zhruba 343 miliard korun) z 12,038 miliardy eur ve stejném loňském období. Objem prodeje zůstal téměř beze změny na zhruba 596 tisících vozech, plyne ze zprávy Volkswagenu.

Mateřský koncern ve výsledkové zprávě poukázal na silnou poptávku po sportovně-užitkových modelech Škoda Kamiq a Karoq. Upozornil, že mezi zákazníky byl ve velké oblibě rovněž elektromobil Škoda Enyaq iV.

Škoda auto chce prodávat už jen elektromobily! Jaké změny se chystají?

Automobilový průmysl po celém světě loni citelně zasáhla pandemie covidu-19, která měla dopady na výrobní aktivity i na poptávku. Letos se pak automobilky potýkají s nedostatkem součástek, zejména čipů. Ten nyní narušuje i výrobní aktivity Škody Auto.

Škoda Auto provozuje v České republice tři výrobní závody, vyrábí ale i v Číně, v Rusku, na Slovensku a v Indii, většinou prostřednictvím koncernových partnerství, dále na Ukrajině a v Kazachstánu ve spolupráci s lokálními partnery. Působí na více než 100 trzích.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah