Skupina KKCG loni vydělala přes 14 miliard korun | E15.cz

Skupina KKCG loni vydělala přes 14 miliard korun

krb

Zisk finanční a investiční skupiny KKCG dosáhla za rok 2010 rekordního zisku 14 miliard korun. ziskuce zvýšila zisk na rekordních 14,3 miliardy korun. Firma vyplatila na dividendách přes 9 miliard korun.

Na hospodářské výsledky měl mimo jiné vliv pozitivní dopad prodej části strojírenských aktiv a dokončení procesu „demergeru“ s partnery E.on či SPP. KKCG se také stala jediným vlastníkem Moravských naftových dolů (MND) a prodala podíly v SPP Bohemia a distribučních společnostech plynu.

Podle výkonného ředitele KKCG Jiřího Radocha byl loňský rok z pohledu vykázaného zisku a cashflow úspěšný. Loňský rok byl pro skupinu KKCG z pohledu vykázaného zisku a cash flow mimořádně úspěšným, vykázali jsme nejlepší hospodářské výsledky v historii. Díky nim může skupina realizovat svou dlouhodobou strategii investic a mezinárodní expanze,“ uvedl výkonný ředitel KKCG Jiří Radoch.

KKCG je nadnárodní finanční a investiční skupina spravující majetek převyšující 50 miliard korun. Jako strategický investor se dlouhodobě zaměřuje na oblasti ropy a zemního plynu, průmyslu, financí a investic. KKCG působí prostřednictvím dceřiných společností v Evropě, Asii, severní Americe a Africe a má pobočky v devíti zemích světa.

Portfolio skupiny KKCG tvoří více než 20 českých a zahraničních společností. Skupina KKCG zaměstnává po celém světě přes 6 500 zaměstnanců. Skupina byla založena v roce 1995. KKCG má pobočky v Limassolu (Kypr), Amsterdamu, Praze, Londýně, Islamabádu (Pákistán), Moskvě, Bratislavě a Bukurešti.

Firma kontrolovaná KKCG zasedá ve věřitelském výboru loterijní společnosti Sazka, která je od konce května v konkurzu.

Autor: krb
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!