Sokolovská uhelná vstoupila do Důlní strojírenské společnosti | E15.cz

Sokolovská uhelná vstoupila do Důlní strojírenské společnosti

Sokolovská uhelná
Sokolovská uhelná
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sokolovská uhelná (SUAS) vstoupila majetkově do Důlní strojírenské společnosti (DSS). Strojírenská firma akvizicí získala přístup ke kapitálu a možnosti realizovat i velké investiční celky. SUAS naopak rozvoj DSS umožní zajistit další pracovní místa v regionu.

Sokolovská uhelná získala po vstupu do DSS podíl 50 procent, zbývajících 50 procent patří společnosti Strotec. „Dlouhodobým cílem je vybudování silné strojírenské firmy, která obratově a ziskově poroste a stane se firmou většího než pouze regionálního významu,“ uvedl člen představenstva Sokolovské uhelné Zbyšek Klapka. Dalším cílem SUAS je vstup do nových oblastí podnikání.

„Pozitivních efektů je zde celá řada. Od dlouhodobého diverzifikování výnosů, přes získání know how znalostí strojírenského provozu z důvodu možnosti jejich uplatnění v rozsáhlých údržbářských kapacitách SUAS, možnost spolupráce s DSS při optimalizaci využití kvalifikovaných lidských zdrojů nebo tvorbě nových pracovních míst,“ dodal Klapka.

DSS by se měla primárně zaměřit na získávání zakázek mimo skupinu SUAS. Podle jednatele DSS Filipa Duška se vstup Sokolovské uhelné do firmy projevuje už nyní.

„V první řadě se zvýšila naše schopnost realizovat zakázky, včetně velkých investičních celků. Máme nyní dostatečné kapitálové zázemí na to, abychom mohli realizovat velké strojní celky, kde jsme dříve mohli působit maximálně v roli subdodavatelů. To nás posouvá do jiné ligy a otevírá nám to nové možnosti,“ uvedl Dušek.

DSS tak po zakázce na dopravu uhlí pro italskou elektrárnu Brindisi nebo pro německou těžební společnost MIBRAG například buduje kompletní dopravní cesty včetně rekonstrukce poháněcích stanic v těžební části SUAS. Podle Duška se ale firma chce, vedle velkých ocelových konstrukcí, zaměřit především na přesnou strojírenskou výrobu.

Výrobky pro lodní průmysl

„Cílem je dodávat přesně obrobené celky ve finální úpravě. Převzali jsme proto obrobnu SUAS, kde zajišťujeme především obrábění pro vnitropodnikovou údržbu, ale také v ní chceme zvýšit podíl výroby pro externí zákazníky,“ doplnil jednatel DSS. Přesné strojírenské výrobky DSS, vedle těžebního průmyslu a energetiky, směřují především do lodního průmyslu, ale také do potravinářského a nápojového průmyslu nebo zemědělských technologií.

DSS dosáhla v roce 2014, před vstupem SUAS, obratu 70 milionů korun a v současnosti zaměstnává padesátku pracovníků. Ještě letos by firma chtěla vytvořit nejméně dvacet nových pracovních míst.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.