Strunal Schönbach hledá investory a s novým šéfem chystá expanzi do světa | E15.cz

Strunal Schönbach hledá investory a s novým šéfem chystá expanzi do světa

Michal Nosek

Michal Nosek

Výrobce strunných nástrojů Strunal Schönbach vyměnil ředitele. Nově se jím stal Lukáš Mikeska ze společnosti Silverline, která továrnu vlastní. Bývalý ředitel David Hůla odešel ze zdravotních důvodů.

Podnik bude pod Mikeskovým vedením pokračovat ve strategii posílení na trzích v USA, Ruska, Číny, Mexika nebo Německa. Po rozpadu socialistického trhu se přitom podnik dostal do výrazných problémů a předchozí majitel jej málem přivedl k bankrotu.

„Nabíráme směr vpřed, ale samozřejmě po krušných časech, kterými si firma prošla, to vyžaduje velké úsilí. Děláme dílčí kroky a vše stavíme prakticky od píky znovu, co se týče domácího i zahraničního obchodu,“ uvedl Mikeska.  Výrobce nyní svůj obchod směřuje více na základní umělecké školy a hledá nové obchodní možnosti, aby držel stabilizační trend. Navíc probíhají schůzky s novými partnery.

Prohlédněte si produkci Strunalu, na videu hovoří bývalý šéf Strunalu David Hůla:
Strunal-Schönbach

 „Jednáme s řadou partnerů o možném vstupu do firmy, což je pro nás aktuálně priorita. Potřebujeme vytvořit kvalitní finanční zázemí, které dovolí vrátit Strunalu Schönbach silnou pozici na mezinárodním trhu strunných nástrojů,“ uzavírá Mikeska. 

Strunal Schönbach je nástupnickou firmou legendární značky Cremona Luby s více než 300letou tradicí. Do výrobního sortimentu patří housle, violy, čela, kontrabasy a kytary.

Sezona plavek je tu. Podívejte se, jak se v Česku šijí
Co vidí strojvedoucí na známé trase Posázavského pacifiku? Připomeňte si krásy slavné krajiny
Unikátní historická fotoreportáž. Český fotograf zdokumentoval kočovný život Romů za totality

 

 

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!