Švýcarská ABB plánuje v Číně závod, ve kterém roboti budou vyrábět roboty | E15.cz

Švýcarská ABB plánuje v Číně závod, ve kterém roboti budou vyrábět roboty

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: profimedia

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Švýcarská strojírenská společnost ABB plánuje postavit v Číně továrnu, ve které budou roboti vyrábět roboty. Investice do továrny v Šanghaji má činit 150 milionů dolarů (3,4 miliardy korun), informovala společnost. Čína je největším trhem průmyslových robotů.

Továrna by měla zahájit výrobu do konce roku 2020. Bude vyrábět roboty pro Čínu, ale i pro vývoz do dalších asijských zemí. Čína je pro ABB druhým největším trhem po USA.

Čína zvyšuje používání robotů, protože platy pro zaměstnance rostou. Země se tak rozhodla konkurovat levnějším zemím větší automatizací. Loni se jeden ze tří prodaných robotů na světě prodal v Číně. Podle ABB Čína koupila téměř 138 tisíc robotů.

Nová továrna ABB bude využívat software, který zajistí, aby lidé a roboti mohli bezpečně pracovat v těsné blízkosti. Nasazen zde bude i robot YuMi, který je určen k práci po boku lidí.

Průmysloví roboti firmy ABB se mimo jiné používají při výrobě automobilů či montáži elektronických přístrojů. V šanghajském závodě se mají vyrábět roboti určení pro řadu průmyslových odvětví. Firma neuvedla, kolik bude mít nový závod zaměstnanců. Pouze oznámila, že závod zvýší počet svých robotických zaměstnanců, kterých má nyní v Číně více než dva tisíce, napsala agentura Reuters.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah