Toyota po celém světě svolává 3,4 milionu aut kvůli airbagům a nádržím | E15.cz

Toyota po celém světě svolává 3,4 milionu aut kvůli airbagům a nádržím

Toyota po celém světě svolává 3,4 milionu aut kvůli airbagům a nádržím
Akio Toyoda
• 
ZDROJ: Repro Toyota

Autorevue.cz
Dalibor Žák

Automobilka Toyota vyhlásila celosvětovou svolávací akci na několik modelů, která má napravit dvě odlišné vady. Jedna se týká netěsných palivových nádrží a druhá bočních hlavových airbagů, které se mohou samovolně nafouknout nebo prasknout a zranit při tom cestující.

Svolávací akce na netěsné palivové nádrže se týká 2,87 milionu vozidel (vyrobených mezi dubnem 2006 a srpnem 2015) včetně modelů Prius a Corolla. U těch může v případě plně natankovaných nádrží dojít k úniku paliva kolem systému pro řízení odvětrání palivové nádrže.

Druhá svolávací akce se týká 1,43 milionů modelů Toyota Prius a Lexus CT200h právě kvůli airbagům, které mohou prasknout a dokonce se samovolně nafouknout. Nejčastěji to postihuje model Prius (výroba od října 2008 do dubna 2012) zaparkovaný na přímém slunci.

Toyota koupí zbytek Daihatsu, chce z něj udělat globální značku

Toyotě loni mírně klesly prodeje, přesto zůstala jedničkou na trhu

Obě svolávací akce se překrývají u asi 932 tisíc aut po celém světě, takže Toyota provede opravy najednou. Toyota zdůrazňuje, že se nejedná o stejný problém jako s airbagy Takata, toto je systém od jiného dodavatele a podobné riziko jako u explodujících airbagů Takata podle japonské automobilky nehrozí.

Článek vyšel na webu AutoRevue.cz

Autor: Autorevue.cz, Dalibor Žák
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!