V Česku už se letos vyrobilo přes půl milionu vozů, útok na rekord je reálný | e15.cz

V Česku už se letos vyrobilo přes půl milionu vozů, útok na rekord je reálný

výroba aut
výroba aut
• 
ZDROJ: E15

ČTK, try

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Tahoun české ekonomiky, výroba automobilů, letos potvrzuje oživení. Výroba osobních aut v Česku od ledna do května vzrostla o 8,5 procenta na 519 775 aut. Největší tuzemská automobilka Škoda Auto zvýšila produkci o 22 procent na 322 269 vozů. Daří se výrobcům autobusů, polepšili se o pětinu.

Nošovická Hyundai podle údajů Sdružení automobilového průmyslu zvýšila produkci o dvě procenta na 132 430 automobilů, naopak výroba v kolínské TPCA klesla o 24 procent na 65 076 aut. Pokles způsobila přechod na novou generaci vyráběných mini aut.

Za celý letošní rok sdružení odhaduje růst výroby kolem čtyř procent na 1,18 milionu aut, což by znamenalo historicky druhý nejlepší výsledek tuzemského automobilového průmyslu.

Výroba autobusů se za letošních pět měsíců zvýšila o 21 procent na 1300 vozidel. Přes 84 procent produkce připadá na Iveco a 14 procent na SOR Libchavy.

Výroba nákladních aut představovaná jedinou značkou Tatra se snížila o 16 procent na 261 vozů. Produkce motocyklů stoupla o 38 procent na 881 strojů. Jediným výrobcem byla týnecká Jawa.

Přehled o výrobě a odbytu vozidel domácích značek

Přehled o výrobě aut do května 2014Autor: Sdruzeni automobiloveho prumyslu
Zdroj: Sdružení automobilového průmyslu

Autor: ČTK, try

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newslettery