V ČD Cargo zasahovala kvůli smlouvě o prodeji vagonů policie | E15.cz

V sídle ČD Cargo zasahovala policie. Přišla si pro dokumenty k podezřelé zakázce

ČTK, vku

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Policie od pátečního rána zasahovala v sídle nákladního dopravce ČD Cargo, dceřiné firmy Českých drah. Firma údajně uzavřela nevýhodné smlouvy o pronájmu vagonů se slovenskou firmou SMK. Škoda může podle týdeníku Hrot dosahovat až miliardu korun. ČD Cargo si za zakázkami stojí. Podle dopravce jde jen o útok nespokojeného dodavatele, firmy Rail Invest.

ČD Cargo uzavřelo před dvěma lety se slovenskou společností SMK smlouvu na prodej, pronájem a následný odkup 500 starých nákladních vagonů. Kontrakt už dříve kritizovala společnost Ostravské opravny a strojírny, které patří do uskupení firem Rail Invest bratří Petera a Rudolfa Šuškových. Podle nich byl prodej pro ČD Cargo nevýhodný a podali v této souvislosti trestní oznámení na vedení nákladního dopravce.

Rail Invest byl dlouhodobým obchodním partnerem ČD Cargo při dodávkách nových vagonů a opravách a modernizaci starších vozů. Kvůli obchodním sporům však spolupráce nedávno skončila a obě strany vedou soudní spory kvůli údajné nespolehlivosti dodávek. Vedení ČD Cargo v minulých týdnech ke kritice uvedlo, že jde o snahu očernit současný management nákladního dopravce a zbavit se nepohodlných lidí ve vedení.

Autor: ČTK, vku

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah