Volvo meziročně zvýšilo provozní zisk o devadesát procent | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Volvo meziročně zvýšilo provozní zisk o devadesát procent

ČTK

Provozní zisk švédského výrobce osobních automobilů Volvo Cars se ve třetím čtvrtletí meziročně zvýšil o 90 procent na 3,49 miliardy švédských korun (zhruba 8,4 miliardy korun), a to díky růstu tržeb a snižování nákladů. Oznámila to firma, která je součástí čínské společnosti Geely. Poukázala však na přetrvávající obtížné podmínky v automobilovém sektoru.

Výrobci automobilů se v současnosti potýkají s širším poklesem poptávky, negativními důsledky obchodních konfliktů i vysokými náklady na vývoj automobilů s elektrickým pohonem a samořízených vozů, upozornila agentura Reuters.

Tržby společnosti Volvo Cars se ve třetím čtvrtletí zvýšily o 14 procent na 64,8 miliardy švédských korun (zhruba 155 miliard korun). K růstu přispěla silná poptávka po jejích sportovně-užitkových vozech.

Geely v roce 2008 koupila Volvo Cars od amerického automobilového koncernu Ford Motor. Švédské automobilce se pod čínským vlastníkem podařilo zvrátit pokles prodeje, se kterým se v předchozích letech potýkala. Ford převzal Volvo Cars v roce 1999 od švédské skupiny Volvo, která se nyní soustředí na výrobu nákladních vozů.

Škoda Auto jako Dacia. Automobilka má zlevnit a cílit na východní trhy, odboráři chystají petici
Felicia je symbolem přerodu Škody Auto, první model sjel z výrobní linky před 25 lety
Tesla se vrátila k zisku, akcie posílily o dvacet procent

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!