Volvo meziročně zvýšilo provozní zisk o devadesát procent | E15.cz

Volvo meziročně zvýšilo provozní zisk o devadesát procent

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Provozní zisk švédského výrobce osobních automobilů Volvo Cars se ve třetím čtvrtletí meziročně zvýšil o 90 procent na 3,49 miliardy švédských korun (zhruba 8,4 miliardy korun), a to díky růstu tržeb a snižování nákladů. Oznámila to firma, která je součástí čínské společnosti Geely. Poukázala však na přetrvávající obtížné podmínky v automobilovém sektoru.

Výrobci automobilů se v současnosti potýkají s širším poklesem poptávky, negativními důsledky obchodních konfliktů i vysokými náklady na vývoj automobilů s elektrickým pohonem a samořízených vozů, upozornila agentura Reuters.

Tržby společnosti Volvo Cars se ve třetím čtvrtletí zvýšily o 14 procent na 64,8 miliardy švédských korun (zhruba 155 miliard korun). K růstu přispěla silná poptávka po jejích sportovně-užitkových vozech.

Geely v roce 2008 koupila Volvo Cars od amerického automobilového koncernu Ford Motor. Švédské automobilce se pod čínským vlastníkem podařilo zvrátit pokles prodeje, se kterým se v předchozích letech potýkala. Ford převzal Volvo Cars v roce 1999 od švédské skupiny Volvo, která se nyní soustředí na výrobu nákladních vozů.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah