VW s čínským partnerem vyrobí 100 tisíc elektromobilů ročně | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

VW s čínským partnerem vyrobí 100 tisíc elektromobilů ročně

VW s čínským partnerem vyrobí 100 tisíc elektromobilů ročně
Volkswagen
• 
ZDROJ: reuters

ČTK

Německá firma Volkswagen a čínská skupina JAC Motor začnou společně vyrábět elektromobily. Podle svého dnešního prohlášení dostaly povolení od čínských regulačních orgánů.

Automobilky v rámci společného projektu za 5,1 miliardy čínských jüanů (17,4 miliardy korun) ročně vyrobí 100 tisíc aut na čistě elektrický pohon. Podle mluvčího firmy Volkswagen ještě musí být doladěny některé administrativní postupy.

Německá automobilka je v Číně největším zahraničním výrobcem aut. Obrat směrem k elektrickým vozům prosazuje čínská vláda. Chce tak bojovat proti silnému znečištění vzduchu smogem v zemi.

Prodeje elektromobilů v Evropě prudce rostou, i přes nízké ceny ropy

Volkswagen již v Číně spolupracuje se skupinami China FAW Group Corp a SAIC Motor Corp. Před časem německá společnost uvedla, že hodlá v Číně do roku 2020 prodávat 400 tisíc "aut na nové energie", což je kategorie, která zahrnuje vozy na elektřinu a hybridní vozy na benzin a elektřinu.

Chce tak naplnit přísná čínská pravidla týkající se pohonných hmot a emisí. Vozy vyrobené ve spolupráci s JAC Motor půjdou nad rámec tohoto čísla.

Volkswagen chce prodávat elektromobily za cenu konvenčních aut

Ford ukončil výrobu elektromobilu. Loni se ho v Evropě prodalo jen 61 kusů

Volkswagen, reportáž, david bureš, výroba, auto.cz

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!