Zájem o Lego v Evropě i Asii roste, firma zvýšila tržby na 57 miliard | E15.cz

Zájem o Lego v Evropě i Asii roste, firma zvýšila tržby na 57 miliard

Zájem o Lego v Evropě i Asii roste, firma zvýšila tržby na 57 miliard
Lego
• 
ZDROJ: Alan Chia via Wikimedia Commons (CC BY-SA 2.0)

ČTK

Dánský výrobce stavebnic Lego zvýšil v prvním pololetí tržby o 11 procent na 15,7 miliardy dánských korun (57 miliard korun). Pomohla mu zejména silná poptávka v Evropě a Asii, kde prodeje rostly dvoucifernými tempy. Čistý zisk společnosti zůstal proti stejnému období loňského roku beze změny na 3,5 miliardy dánských korun (12,7 miliardy korun), uvedla firma.

Firma Lego sdělila, že letos dál zrychluje tempo investic do rozšiřování kapacit po celém světě. „To, že si udržujeme dvouciferný meziroční růst už více než deset let, je dokladem o nekonečných možnostech, které děti ve hře se stavebnicemi Lego nacházejí, a výsledkem tvrdé práce více než 18 tisíc kolegů po celém světě,“ uvedl k výsledkům šéf firmy Jørgen Vig Knudstorp. Počet zaměstnanců firmy se meziročně zvýšil o 24 procent.

Lego zažívá „fantastický“ rok. Čistý zisk mu stoupl o třetinu na 33 miliard

Za celý loňský rok zisk Lega stoupl o 31 procent na 9,2 miliardy dánských korun. Loni v dubnu Lego otevřelo třetí výrobní halu ve svém závodě ve středočeském Kladně, ve kterém v současnosti zaměstnává více než 2500 lidí.

Lego má nyní celkem čtyři výrobní závody, kromě Kladna ještě v Dánsku, Maďarsku a Mexiku. Firma nyní dostavuje továrnu v Číně, která by měla od roku 2017 zajišťovat většinu dodávek pro asijský trh.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!