Znojemský Pegas zvýšil výnosy na 3,1 miliardy. Díky výrobě v Egyptě | E15.cz

Znojemský Pegas zvýšil výnosy na 3,1 miliardy. Díky výrobě v Egyptě

Pegas Nonwovens
Pegas Nonwovens
• 
ZDROJ: ctk

ČTK, pav

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Znojemský výrobce netkaných textilií Pegas Nonwovens si za první pololetí meziročně polepšil. Výnosy se zvýšily o téměř 14 procent na 111,4 milionu eur (3,1 miliardy korun). Lepších výsledků společnost dosáhla díky vyšším prodejům hotových výrobků z nové výrobní linky v Egyptě.

O celkem 15 procent rostl ukazatel EBIDTA, tedy provozní zisk před započtením úroků, odpisů a před zdaněním. Zvýšil se na 22,1 milionu eur (612 milionu korun). „Nárůstu jsme dosáhli zejména díky přínosu nového egyptského závodu a také díky slabšímu kurzu korunu vůči euru,“ uvedl v tiskové zprávě mluvčí společnosti Ondřej Kouřil.

Egyptská linka se letos naplno rozjela po předchozích problémech, které souvisely s politickou situací. Kvůli nepokojům (závod sídlí na okraji hlavního města Káhiry) se nová linka nemohla loni plně rozjet. „Nyní linka dosahuje podobných výrobních parametrů, na jaké jsme zvyklí v závodech v Česku. Spokojeni jsme také s tím, že jsme v prvním pololetí zvýšili podíl technologicky vyspělých materiálů. Také došlo k posílení skladových zásob, což nám umožňuje lépe plánovat výrobu,“ uvedl generální ředitel František Řezáč.

Společnost je součástí mezinárodního holdingu se sídlem v Lucembursku, v Česku má výrobní závody ve Znojmě a v Bučovicích. Zaměstnává 570 lidí. Vyrábí netkané textilie na bází polypropylenu a polyetylenu, které se využívají pro hygienické prostředky, uplatní se ve stavebnictví, zemědělství či zdravotnictví. Firma je veřejně obchodovanou na burzách v Praze a ve Varšavě.

Vývoj akcií Pegas Nonwovens za posledních pět let

Vývoj akcií Pegas Nonwovens za posledních pět let Autor: E15

Autor: ČTK, pav

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah