Buffett chystá masivní expanzi přes Evropu až na Dálný východ | E15.cz

Vše o gastro byznysu

Vše o gastro byznysu

Buffett chystá masivní expanzi přes Evropu až na Dálný východ

Jiří Liebreich

Osmnáct let čekal americký miliardář Warren Buffett na okamžik, kdy se svými realitními makléři z Berkshire Hathaway HomeServices podepíše první zámořský franšízový obchod. Toho se dočkal letos, když se spojil s berlínskou firmou Rubina Real Estate. Nyní se však věštec z Omahy, jak se 88letému investorovi přezdívá, chystá na daleko výraznější posun. Na globální expanzi.

První krok přišel v listopadu, když se Berkshire Hathaway HomeServices spojila s londýnskou společností Kay & Co. Ta se soustřeďuje především na prodej luxusních nemovitostí v oblastech Londýna kolem Mayfair nebo Hyde Parku. Po berlínské Rubina Real Estate jde o druhou firmu, se kterou se holding BHHS dohodl na provozování franšízy v Evropě.

Nově vzniklá Berkshire Hathaway HomeServices Kay & Co plánuje rozšiřovat byznys cestou akvizic a společných podniků, navíc má vybudovat deset samostatných kanceláří během nadcházející dekády, napsala agentura Bloomberg.

Holding Berkshire Hathaway, který v letošním třetím čtvrtletí zdvojnásobil meziroční provozní zisk na 155,4 miliardy korun, navíc doufá v další expanzi do Milána, Vídně a Dubaje, a to ještě před koncem letošního roku.

Pět nejbohatších klanů: kde si dokážou udržet peníze v rodině

„Časem chceme působit na všech hlavních metropolitních trzích,“ prohlásil Gino Blefari, manažer franšízové sítě. Společnost prý také jedná s možnými partnery v Paříži či Madridu, poohlíží se i po případném rozšíření byznysu do Mexico City, Hongkongu a Tokia.

Buffettova cesta s BHHS do Evropy začala v roce 2000, kdy Berkshire Hathaway poprvé získala podíl ve společnosti HomeServices of America – tu spoluvytváří realitní makléři a hypoteční společnosti.

Ačkoliv Buffett zpočátku nevěnoval tomuto střípku z celkového byznysu přílišnou pozornost, firma se postupně stala jednou z největších na poli zprostředkovatelů bydlení ve Spojených státech, připomněl Bloomberg.

„S vědomím práce s tolika kupci z neamerických zemí pro nás bylo zásadní, abychom mohli říci, že jsme skutečně globální,“ vysvětlil Blefari.

New York už není „hlavním městem“ bohatých, sesadila ho asijská metropole

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!