Českomoravská nemovitostní koupila sídlo Vodafonu | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Českomoravská nemovitostní koupila sídlo Vodafonu a další kanceláře na Stodůlkách

Českomoravská nemovitostní koupila sídlo Vodafonu a další kanceláře na Stodůlkách
Budovy C1 a C2 v komplexu City West na pražských Stodůlkách
• 
ZDROJ: Českomoravská nemovitostní

ČTK, bru

Realitní skupina Českomoravská nemovitostní (ČMN) koupila za více než dvě miliardy korun kancelářské budovy C1 a C2 v komplexu City West v pražských Stodůlkách. Prodejcem byl holding CFH, od kterého skupina před rokem získala administrativní budovy Blox v Dejvicích a Crystal na Vinohradech. 

„O tento projekt jsme měli zájem i díky tomu, že zapadá do naší strategie investování do kancelářských nemovitostí s vysoce bonitními nájemci,“ uvedl předseda představenstva ČMN Radek Stacha. „Přesně za rok se nám tak podařilo završit vytyčenou akvizici všech tří budov od lucemburského fondu CFH,“ dodal v oznámení transakce. Celková hodnota transakcí s CFH dosáhla necelých šesti miliard korun.

Budovy C1 a C2 v komplexu City West byly postaveny před šesti roky. V jedné z nich od roku 2015 sídlí centrála společnosti Vodafone, mezi nájemci budovy druhé jsou například firmy CGI IT, Aevi CZ nebo CEMEX.

FOTOREPORTÁŽ E15: Magnát Vítek ukázal, co za čtvrt miliardy udělal se závodištěm v Chuchli

Českomoravská nemovitostní je realitní holding, který se zaměřuje na nákup a držbu komerčních nemovitostí v Česku. Cílí zejména na kancelářské budovy. V Praze ovládá přes dvě procenta jejich celkové plochy.

Josef Eim a Radek Stacha, kteří stojí za Českomoravskou nemovitostní, nedávno expandovali i v jiné oblasti, když ovládli obchodníka s cennými papíry Colosseum. Svůj podíl jim již v závěru minulého roku prodal Štěpán Pírko, zakladatel a majoritní akcionář Colossea.

Miliardář Skala koupil od Generali pražský mrakodrap City Empiria
Ceníky bytů nefungují. Prodejci musejí zlevňovat

 

Autor: ČTK, bru
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!