Flatio chystá expanzi. Český realitní start-up koupil portugalského konkurenta | E15.cz

Český realitní start-up Flatio se akvizicí v Portugalsku chystá ke skoku do Jižní Ameriky

dnv

Česká služba Flatio zaměřená na střednědobé pronájmy bytů koupila portugalského konkurenta NomadX. Hodnota získané firmy je čtyři miliony eur. Akvizici hodlá tuzemský start-up využít pro expanzi přes oceán do Jižní Ameriky.

„V Portugalsku máme k dnešnímu dni jako Flatio 178 nabídek. Díky NomadX převezmeme dalších více než 1 700 nabídek v tomto regionu,“ uvedl spoluzakladatel Flatio Ondřej Dufek. 

K expanzi Flatio přistoupilo v reakci na letošní pandemii. Na začátku přitom přišlo kvůli vratkám nájemného o jeden a půl měsíčního příjmu. Nyní je opět v plusu. 

„Pokud srovnáme prvních devět měsíců roku 2020 s lednem až zářím 2019, tak navzdory covidovým omezením jsme v počtu rezervací meziročně rostli o 18 procent a v počtu nově aktivovaných majitelů s aktivním inzerátem o 30 procent. Vzhledem k odpovědnému přístupu ke klientům máme meziroční pokles výnosů o sedm procent,“ doplnil Dufek. 

České Flatio se zaměřuje na digitální zprostředkovávání střednědobých pronájmů. Prohlídky bytů nabízí virtuálně, smlouvy umožňuje uzavřít online. Typickým klientem je manažer, student nebo specialista, který si v nějakém nedomovském městě potřebuje kvůli práci pronajmout byt třeba na několik měsíců. 

Aktuálně má Flatio aktivní nabídky v 17 zemích světa a v 60 městech. Investičně Flatio podpořili například skupiny Enern a Incomming Ventures.   

Autor: dnv
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!