CPI Property Group miliardáře Vítka vzrostl zisk téměř o desetinu | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

CPI Property Group miliardáře Vítka loni vzrostl zisk téměř o desetinu

CPI Property Group miliardáře Vítka loni vzrostl zisk téměř o desetinu
Radovan Vítek
• 
ZDROJ: E15

ČTK, vaj

Čistý zisk realitní skupiny CPI Property Group, kterou ovládá miliardář Radovan Vítek, loni meziročně vzrostl o 8,6 procenta na 685 milionů eur (18,7 miliardy korun).

Čistý zisk v sobě zahrnuje i přecenění majetku. Čistý příjem z obchodních činností vzrostl o osm procent na 345 milionů eur. 

Tržby Vítkovy skupiny stouply o jedenáct procent na 672 milionů eur. Firma zveřejnila výsledky na svých stránkách. "Loňský rok byl pro nás úspěšný. Dařilo se nám hlavně v oblasti kanceláří. Také jsme zpřísnili naši finanční politiku a posílili likviditu," uvedl generální ředitel společnosti Martin Němeček.

CPI Property Group má sídlo v Lucembursku a její akcie jsou obchodované na frankfurtské burze. Vlastní nemovitosti v Česku, Maďarsku, Polsku, na Slovensku, v Chorvatsku, Švýcarsku, Francii, Rumunsku, Rusku a Británii. Vítek vlastní v CPI Property Group 87,8 procenta. Podle žebříčku E15 Premium patří podnikatel mezi české dolarové miliardáře.

S čísly kolem koronaviru se pracuje špatně, říká Daniel Křetínský

Mezi poslední velké oznámené transakce společnosti patří koupě osmi kancelářských budov ve Varšavě za 800 milionů eur (20,6 miliardy korun). Většinu z nich už společnost uskutečnila.

Více než dvě pětiny vlastněných nemovitostí připadají na kanceláře, převážně v Praze a Berlíně. Se zhruba čtvrtinovým podílem následují maloobchodní objekty, po desetině připadá na hotely a bytové nemovitosti. Skupina vlastní i pozemkovou banku, průmyslové, zemědělské a logistické objekty. Zhruba polovina nemovitostí CPI je v Česku.

Letos v březnu CPI v souvislosti s koronavirovou krizí uvedla, že sníží náklady, úsporná opatření se dotknou i počtu zaměstnanců. Firma dodala, že je připravena s problémy se vypořádat. "CPI podniká kroky ke snížení režijních i dalších nákladů, včetně počtu zaměstnanců a mezd všude tam, kde je to proveditelné," sdělila. Firma rovněž uvedla, že přehodnocuje své kapitálové výdaje a plány rozvoje.

Miliardáři pomáhají. Firmy přivezly do Česka první balíky pomůcek proti koronaviru
Nájemní bydlení už není pro mladé ďábel, říká šéf developera Finep Tomáš Pardubický

Autor: ČTK, vaj
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!