Czech Fund jde do zahraničí. Investoval 1,5 miliardy korun do retail parků v Polsku | e15.cz

Czech Fund jde do zahraničí. Investoval 1,5 miliardy korun do retail parků v Polsku

Obchodní centrum Ciechanów.
Obchodní centrum Ciechanów.
• 
ZDROJ: CREIF

E15.cz

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

 Nemovitostní fond Czech Real Estate Investment Fund (CREIF) získal do svého portfolia pět retail parků v regionálních městech Polska. Portfolio fondu nadále sází na kombinaci potravinářských provozoven doplněných o prodejce zboží každodenní potřeby. 

Doposud fond vlastnil jen nemovitosti na území České republiky. Vstup na polský trh reflektuje dlouhodobou strategii fondu, tedy vysokou výnosovou a regionální diverzifikaci portfolia, orientaci primárně na regionální retail parky se zaměřením na prodejce potravin a zboží základní potřeby a dále na logistické stavby a objekty lehké výroby.

Rozšířením stávajícího portfolia o dva velké a tři menší retail parky v okresních i větších městech Polska získal fond dalších téměř 50 tisíc metrů čtverečních pronajímatelné plochy. Více jak polovinu plochy tvoří nákupní centra v polských městěch Čehanov a Štětín. Další tři nakoupené nemovitosti jsou retail parky Poznaň, Piekary Śląskie a retail park Józefosław nacházející se v lukrativní lokaci na jihu Varšavy.

Do čeho investovat?

Video se připravuje ...
Investice roku 2021: Komodity, akcie, kryptoměny i dluhopisy

„Polská ekonomika je stabilní, se silným domácím trhem, maloobchodní tržby jsou jedny z nejrychleji rostoucích v EU a nasycenost trhu obchodními plochami je výrazně nižší než u nás. To vše jsou dobré předpoklady pro dlouhodobě stabilní výnos,“ říká Martin Slaný, hlavní ekonom investiční skupiny DRFG a.s., která je zakladatelem fondu. 

Rozšíření portfolia bylo umožněno jak růstem AUM, resp. vkladů klientů, který od začátku roku dosahuje bezmála 8 %, tak prodejem některých nemovitostí do trhu. Počátkem prosince došlo k prodeji pražských nemovitostí Retail Arena Chodov a ProStorage, brněnského OC RIVIÉRA a Retail Parku CAR v Českých Budějovicích. Fond tak pokračuje v dlouhodobě avizované obměně portfolia. Ještě do konce roku má v plánu nakoupit tři další nemovitosti tentokrát na území České republiky. Celkové hodnota nakoupených nemovitostí tím přesáhne v letošním roce 2 miliardy korun. 

Autor: E15.cz

Nejčtenější

Newslettery